25 квітня – показ фільму «Тарас Шевченко. IDентифікація» і зустріч з творчою групою

Identifikacia

25 квітня 2014 року, у п’ятницю, о 16.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться перегляд документального фільму «Тарас Шевченко. IDентифікація», створеного режисером Сергієм Проскурнею та ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» («Укркінохроніка») на замовлення Державного агентства України з питань кіно до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Це повнометражний документальний фільм про міфологізацію образа великого Кобзаря в народній уяві різних часів та серед різних суспільних груп в сьогоденні.

Зйомки відбувались на Черкащині, в Бессарабії, Карпатах, Донбасі, в Чорнобильській зоні відчуження, у Відні (Австрія), в Нью-Йорку (США).

«Образ Шевченка в рушниках серед ікон у селянській хаті і обвітрені, обдерті білборди з деклараційним «Кобзар єднає Україну!» – це різні Шевченки. Буденне і епічне, суєта сувенірного ринку і музейна тиша, невігластво і мудрість – на протиставленні, на конфлікті «фактур» – такі ритми фільму. Множинність «популярного» Шевченка, набираючи сили, викликає інстинктивне бажання очистити метафізичний шевченківський простір і спробувати відчути його справжнього», – йдеться в анонсі.

Після перегляду відбудеться зустріч з творчою групою фільму.

Режисер – Сергій Проскурня.
Сценарна ідея – Володимир Арєнєв і Михайло Назаренко.
Оператори – Олександр Запорощенко і Валерій Чижов.
Монтаж – Олени і Степана Майковських.
Редактор – Олена Москаленко.
Продюсер – Наталія Шевчук.
У фільмі звучить музика Валентина Сильвестрова.
Жанр – соціальна містерія. Хронометраж – 52 хвилини.

Прем’єрний показ фільму відбувся – 9 березня 2014 року у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» та на Майдані Незалежності в Києві.

Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).

Вхід вільний. Тел. для довідок: +380 44 2784481; +380 97 2329784.

Офіційна інформація