В Одесі покажуть «Майдан» Сергія Лозниці

Maidan

Документальні картини про революційні події в Україні покажуть у рамках позаконкурсної програми Одеського МКФ-2014 Way to Freedom («Шлях до свободи»). Сюди увійдуть фільми про роль громадянського суспільства.

У цій же секції покажуть “Майдан” українського режисера Сергія Лозниці. Світова прем’єра фільму, робота над яким знаходиться у стадії завершення, відбудеться в травні на 67-му Каннському кінофестивалі у рамках секції “Спеціальні покази” офіційної селекції.

Для відображення протестів у Києві в грудні 2013 – березні 2014, режисер перервав роботу над великим проектом про трагедію Бабиного Яру, зйомки якого були заплановані на літо 2014 року.

За словами Сергія Лозниці, “Майдан” знятий без фінансування і при наявності лише камери і звукорежисера.

Крім представлення своєї документальної стрічки, Лозниця візьме участь в 5-му Одеському міжнародному кінофестивалі як член журі Міжнародної конкурсної програми.

Сергій Лозниця – український режисер документального та ігрового кіно, який проживає в Німеччині.

У 2010 році його повнометражний ігровий дебют “Щастя моє” став першим в історії українським художнім фільмом, який брав участь в основному конкурсі Каннського МКФ.

Друга участь Лозниці в конкурсній програмі Канн з фільмом “В тумані” (2012) принесла йому приз Міжнародної федерації кінопреси ФІПРЕССІ. У тому ж році картина стала “Найкращим фільмом” Одеського міжнародного кінофестивалю.

Gazeta.ua, 22 квітня 2014 року