На посаду голови Держкіно висунули Андрія Дончика, Пилипа Іллєнка та Олега Коротенка

Obgovorenna

На посаду голови Державного агентства України з питань кіно висунули Андрія Дончика, Пилипа Іллєнка та Олега Коротенка. Кінодіячі-учасники обговорення висловили пропозицію об’єднати усіх трьох кандидатів чи продовжити конкурс.

У Міністерстві культури України 18 квітня обговорили кандидатури на посаду голови Держкіно, а також розглянули їхні програми. Про це на сторінці спільноти «Кінематограф» у Facebook повідомила член Асамблеї діячів культури України Лариса Артюгіна.

Серед кандидатів – Андрій Дончик, який є випускником Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого, має досвід роботи у кіно і телебаченні.

Ще один претендент на посаду голови Держкіно – актор, продюсер, юрист, громадський діяч (ВО «Свобода») Пилип Іллєнко.

Також було висунуто економіста й кінорежисера Олега Коротенка.

Участь у зустрічі, окрім Лариси Артюгіної та Андрія Дончика, взяли міністр культури Євген Нищук, заступник міністра Олександр Журавчак, голова комітету ВР з питань культури та духовності В’ячеслав Кириленко, заступники Голови Держкіно Сергій Сьомкін та Лідія Клименко, директор кіностудії ім. О. Довженка Олесь Янчук, заступник директора Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, директор «Укркінохроніки» Наталія Шевчук, керівник «Національної кінематеки України» Дмитро Вулицький, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, співзасновник Гільдії режисерів України Володимир Тихий, драматург, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Богдан Жолдак, віце-президент Асоціації продюсерів України Дмитро Колесніков, виконавчий директор Української Кіно-асоціації Ігор Савиченко, художній керівник кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, автор, співзасновник і програмний директор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівного фестивалю в регіонах України Геннадій Кофман, кінорежисер Роман Балаян, екс-голова Держкіно Ганна Чміль та голова наглядової ради компанії «Мультиплекс-Холдинг» Антон Пугач.

«Спільнота майже однаково підтримала Коротенка та Дончика. Декілька голосів було за Іллєнка», – розповіла пані Артюгіна.

Також вона додала, що висловлювалися думки про об’єднання усіх трьох кандидатів чи продовження конкурсу. При цьому В’ячеслав Кириленко наголосив, що з огляду на необхідність реформ, у тому числі, й на законодавчому рівні, з рішенням щодо нового чільника Держкіно потрібно визначитися швидко.

Євген Нищук сказав, що врахує думку кіноспільноти, яка, як було видно з обговорення, найбільше підтримала Андрія Дончика.

Учасники спільноти «Кінематограф», де опублікована інформація про кандидатів на подаду голови Держкіно й нотатки з їхніх програм, закликали обирати чільника відомства шляхом відкритого публічного процесу.

Як повідомляла «Телекритика», голова Держкіно Катерина Копилова у кінці лютого подала заяву про звільнення за згодою сторін. Нового голову, як повідомили у прес-службі Держкіно, ще не призначили. Нині обов’язки чільника агентства виконує перший заступник голови Держкіно Сергій Сьомкін.

Нагадаємо, на початку березня Асоціація продюсерів України поширила заяву щодо того, що призначення нового голови Держкіно варто проводити лише після прийняття концепції реформування української кіноіндустрії на урядовому рівні.

«Телекритика», 20 квітня 2014 року