Фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я» – в одній з конкурсних програм 67-го Каннського МКФ

Tribe.1

Повнометражний дебют Мирослава Слабошпицького «Плем’я» представить Україну в конкурсній секції «Тиждень критики» Каннського фестивалю, який пройде з 14 по 23 травня 2014. Про це офіційно повідомили на сайті кінофестивалю. 

За сюжетом стрічки, головний герой Сергій потрапляє до спеціалізованого інтернату для людей із вадами слуху. В інтернаті вже промишляє кримінальна організація «Плем’я» і, намагаючись вписатися в ієрархію школи, Сергій бере участь у кількох пограбуваннях. Однак кохання змушує його порушити неписані закони племені.

Головні ролі у стрічці виконали Григорій Фесенко, Яна Новикова, Роза Бабій, Олександр Дзядевич, Ярослав Білецький, Іван Тішко, Олександр Осадчий, Олександр Сидельников.

Оператором-постановником і продюсером фільму виступив відомий режисер ігрового й документального кіно Валентин Васянович.

Прокатом стрічки опікуватиметься компанія «Артхаус Трафік».

Бюджет стрічки склав 16 млн грн. Половину фінансування надало Держкіно України, а решту коштів було надано Фондом Губерта Балса при Роттердамському кінофестивалі.

Поруч з «Плем’ям» змагатимуться за нагороду шість картин з різних країн світу. Це дебютна стрічка данця Йонаса Олександра Арнбі (Jonas Alexander Arnby) «Коли звірі сплять» (When Animals Dream), фільм американця Девіда Роберта Мітчелла (David Robert Mitchell) «З цього випливає» (It Follows), а також роботи «Темніше за опівніч» (Darker Than Midnight) Себастьяна Різо (Sebastiano Riso)з Італії, «Хороші люди» (Gente de bien) Франко Лоллі (Franco Lolli) з Колумбії, «Надія» (Hope) Боріса Ложкіна з Франції, «Зробив себе сам» (Self Made) Шіри Геффен (Shira Geffen) з Ізраїлю.

«Тиждень критики» – одна з найстаріших секцій Каннського кінофестивалю. Її створено в 1962 році Спілкою французьких кінокритиків. Мета – пошук молодих режисерів і підтримка їх дебютних і других картин. Завдяки «Тижню критики» було відкрито імена Бернардо Бертолуччі, Отара Іоселіані, Кена Лоуча, Вонга Кар-Вая, Жака Одіяра, Алехандро Ґонсалеса Іньярріту, Джеффа Ніколса та багатьох інших.

Офіційна інформація