26 жовтня стартує кінофестиваль «Київський тиждень критики»

Kyiv.Critic.Week

26 жовтня 2018 року у кінотеатрі «Жовтень» стартує щорічний фестиваль «Київський тиждень критики», який знайомить українських глядачів з найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками.

У 2018 році він пройде вдруге – з 26 жовтня по 1 листопада у кінотеатрі «Жовтень».

«Київський тиждень критики» відкриє церемонія нагородження премії кінокритиків України КІНОКОЛО, яка була заснована в рамках кінофестивалю у цьому році. На головну премію за найкращий фільм претендують п’ять стрічок: «Гірська жінка: на війні» Бенедикта Ерлінґссона, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Донбас» Сергія Лозниці та «Кіборги» Ахтема Сеїтаблаєва – стрічка, яка отримає головну премію, буде показана на фестивалі 27 жовтня.

Програма «Київського тижня критики» складається з трьох секцій:

  • міжнародної програми, куди увійшли нові стрічки Ларса фон Трієра, Цзя Чжанке, Яна Шванкмаєра, фільми-лауреати цьогорічного Каннського кінофестивалю;
  • ретроспектива українського кіно – фільми Олександра Довженка, Кіри Муратової, Леоніда Осики, Володимира Денисенка і В’ячеслава Криштофовича;
  • програма «Бергман: 100» – ретроспектива знакових фільмів Інгмара Бергмана, присвячена сторіччю з дня народження великого режисера.

В рамках фестивалю пройдуть зустрічі-дискусії:

  • «Кінокритики vs кіноіндустрія: специфіка взаємодії»,
  • «Експериментальне кіно в Україні – вибір чи доля?» та
  • «Переосмислення радянської мистецької спадщини: авангард та пропаганда».

Вхід на дискусії – вільний.

Доступ на фестивальні покази можливий за абонементами (глядачам пропонується повний і денний абонементи – останній передбачає доступ на покази до 17:00 включно) і за квитками, які можна придбати у касах і на сайті кінотеатру «Жовтень». Детальна інформація – на сайті фестивалю.

Кураторами виступили кінокритики Дарія Бадьйoр, Станіслав Битюцький, Надія Заварова, Олександр Гусєв, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Сергій Ксаверов та Наталія Серебрякова. Після кожного показу на глядачів чекає обговорення фільму з кінокритиком.

Другий «Київський тиждень критики» пройде у кінотеатрі «Жовтень» з 26 жовтня по 1 листопада. Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду.

«Артхаус Трафік», 19 жовтня 2018 року