26 червня у Львові відкриється мультимедійний проект «Тіні забутих предків. Виставка»

1466668362

26 червня 2016 року у Львівському палаці мистецтв відкриється масштабний мультимедійний проект «Тіні забутих предків. Виставка», інформує Міністерство культури України.

Урочисте відкриття проекту, присвяченого культовому фільму Сергія Параджанова і реалізованого за підтримки Міністерства культури України, відбудеться о 16:00.

Куратори проекту – Павло Гудімов та Андрій Алфьоров.

Проект покликаний переосмислити значення і вплив кінострічки з часу її прем’єри у 1965 році і до сьогоднішнього дня. «Тіні забутих предків. Виставка» відтворює світ фільму, аналізує контекст місця і часу, в яких він народжувався, і досліджує, де в кінострічці художній вимисел, а де – назавжди втрачена реальність.

«Прем’єра цього фільму в 1965 році стала своєрідним каталізатором боротьби за українську ідентичність, за право бути українцем. Саме тоді у залі кінотеатру, під час показу, який мав стати торжеством офіційної української культури, голосно прозвучали слова Івана Дзюби, В’ячеслава Чорновола, Василя Стуса та й самого Сергія Параджанова про арешти серед української інтелігенції», – сказав міністр культури Євген Нищук.

«В наш час «Тіні забутих предків» допоможуть молоді через автентичний, але модерний зміст повернутися до своїх витоків».

У структурі виставки закладений своєрідний «шлях» фільму. Експозиція представляє 10 залів виставки, які містять більше 100 артефактів, 10 ексклюзивних інтерв’ю, унікальні фото- і відеоматеріали з архівів зйомок, спеціально розроблену зону відпочинку і оригінальний саундтрек для кожного залу, написаний композитором Святославом Луньовим.

Серед експонатів: унікальні розкадрування авторства Сергія Параджанова, які зберігалися півстоліття в особистому архіві другого режисера «Тіней…» Володимира Луговського; маловідомі роботи художника фільму Георгія Якутовича; фотографії та свідоцтва Тіберія Сільваші, який у студентські роки був фактично волонтером на зйомках картини; роботи Лідії Байкової, яка створила світ унікальних костюмів «Тіней забутих предків», – кожен з об’єктів експозиції дозволяє поринути в атмосферу кінопроцесу.

Також крізь усю експозицію пройде відлуння стрічки у роботах сучасних художників Миколи Малишка, Тіберія Сільваші, Андрія Хіра, Антона Логова, Сергія Панасенка, Юрія Денисенкова, Івана Михайлова та режисерів Кірілла Сєрєбрєннікова й Ігоря Подольчака.

Проект «Тіні забутих предків. Виставка» буде супроводжуватися культурною програмою, до якої увійдуть зустрічі з учасниками зйомок (Іваном Драчем, Ларисою Кадочниковою, Тіберієм Сільваші), дослідником фільму, головою НСКУ Сергієм Тримбачем, режисером Романом Балаяном, круглий стіл на тему «Культура і туризм», презентації спеціально розроблених до проекту видань, кураторські екскурсії, кінопокази, концерти та багато іншого.

Протягом останнього вікенду, 16 та 17 липня, відбудеться подія у форматі ночі в музеї – «Тіні забутих предків. Ноктюрн».

Навесні 2016 року проект було вперше презентовано в Києві у стінах НКММК «Мистецький Арсенал». Високий рівень зацікавленості відвідувачів продемонстрував культурну необхідність поширювати виставку іншими українськими та закордонними містами.

Мультимедійний проект «Тіні забутих Предків. Виставка» буде працювати з 11:00 до 20:00, понеділок – вихідний.

Адреса Львівського палацу мистецтв: вул. Коперника, 17.

Міністерство культури України, 22 червня 2016 року