Завершився конкурсний відбір на посаду керівника Бюро програми ЄС «Креативна Європа»

1466691350

Завершено конкурс на посаду керівника Бюро програми ЄС «Креативна Європа» у рамках приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа», повідомляє Міністерство культури України.

Угода набула чинності 11 березня 2016 року.

Загалом на посаду керівника Бюро надійшло 59 заявок.

Процес відбору було організовано в декілька етапів:

  • прийом резюме;
  • попередній технічний відбір на відповідність встановленим критеріям;
  • тест на знання англійської мови, що проводився Британською Радою;
  • співбесіда із членами Конкурсної комісії, яка складалась із представників Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Представництва Європейського Союзу в Україні, а також незалежних експертів.

За результатами конкурсу максимальну кількість балів отримала Ірина Вікирчак.

Відповідно до Рекомендацій щодо заснування Бюро Міністерство культури України звернулося до Європейської Комісії для погодження європейською стороною кандидатури Ірини Вікирчак на посаду керівника Бюро програми «Креативна Європа».

Ірина Вікирчак — менеджерка культурних проектів, культуртрегер, поетеса. Засновниця Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» (м. Вінниця).

У 2010—2013 роках була директоркою Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz” (фестиваль, видавництво, резиденція). У вересні 2013 реалізувала проект з 60 літературних подій, серед яких читання у потягах, «Поетичне Турне: Київ—Чернівці—Львів—Берлін—Бремен».

Як видавник та організатор промо-подій працювала із О. Забужко, Ю. Андруховичем, Т. Прохасько, Ю. Іздриком, А. Любкою та іншими відомими українськими авторами.

У різний час отримувала стипендії на навчання в США та Німеччині. У 2014 році працювала у Варшаві як учасниця програми Міністра культури Польщі Gaude Polonia.

Організатор стратегічної сесії Culture 2015 у м. Чернівці (грудень 2014), засновник громадської організації «Інститут культурного менеджменту» (лютий 2015). Виступала куратором української програми Міжнародного літературного фестивалю Read My World (м. Амстердам, 2016 р.).

Вільно володіє англійською, німецькою, польською мовами.

Авторка поетичної збірки «Розмова з ангелом» (2005), співавтор українсько-австрійського поетично-візуального проекту «Потяг Часу: Чернівці-Прага-Відень» (2011). Її поезія перекладена англійською, німецькою, польською, іспанською мовами.

Була гостем літературних фестивалів у Німеччині, Швейцарії, Колумбії, Греції.

Міністерство культури України, 23 червня 2016 року