28 травня розпочинається перший «Чілдрен Кінофест»

Childrenkinofest2014

З 28 травня по 1 червня 2014 року в Україні вперше пройде щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Епіцентром події стане Київ. Крім того, фестивальні події пройдуть в Одесі, Донецьку, Львові, Харкові, Дніпропетровську та Запоріжжі.

Програма «Чілдрен Кінофесту» включатиме міжнародну конкурсну програму, анімаційні добірки для дітей від 3 до 10 років, тематичні ретроспективи, а також інтерактивні ігрові майстер-класи на тему кінематографа.

Організатором фестивалю виступає компанія «Артхаус Трафік».

Директор «Чілдрен Кінофесту» Денис Іванов: «Цього року, незважаючи на всі складнощі теперішнього часу, наша команда вирішила заснувати великий фестиваль кіно для дітей, де похід у кінотеатр був би одночасно і розвагою, і медіа-освітою. Вивчивши досвід дитячих кінофестивалів у Франції (Mon Premier Festival), Нідерландах (Cinekid), Чехії (Zlin Film Festival) і інших країнах, ми постаралися розробити концепцію, взявши те краще, що може бути втілене в українських реаліях».

У міжнародній конкурсній програмі «Чілдрен Кінофесту» змагатимуться сім повнометражних фільмів з різних країн світу для глядацької аудиторії віком від 10 років. Фільм-переможець буде визначений прямим глядацьким голосуванням.

Спеціальною подією Першого «Чілдрен Кінофесту» стане ретроспектива фільмів Чарлі Чапліна, приурочена до 125-річчя з дня народження генія німого кіно. До неї увійдуть короткометражки і п’ять повнометражних стрічок про пригоди його знаменитого персонажа Бродяжки Чарлі, який у 2014 році також святкує сторічний ювілей.

Символом фестивалю стало совеня Чарлі – персонаж, створений на основі дитячого малюнка. Совеня зображене на першому постері «Чілдрен Кінофесту» і назване на честь Чарлі Чапліна – людини, яка не тільки стояла біля витоків кінематографа, а й зуміла об’єднати біля екранів людей різного віку.

Щороку «Чілдрен Кінофест» буде запрошувати громадських діячів на роль посла фестивалю, завдання якого полягає у популяризації ідей якісного дозвілля для дітей та формування різноманітного і насиченого культурного клімату в Україні.

Послом першого «Чілдрен Кінофесту» стане Джамала – відома співачка, активістка «високого» напряму популярної культури.

Джамала: «Наші діти оточені величезною кількістю інформації. Вона надходить звідусіль – Інтернет, телебачення, радіо, кінотеатри. У таких умовах вкрай важливо фільтрувати цей потік, стежити за тим, чим діти «харчуються», на яких ідеалах і прикладах ростуть. Те насіння, яке ми посіємо в них сьогодні, проросте вже в їх дорослому житті. Тому не можна ставитися до дитячої культури як до чогось другорядного, адже саме в дитинстві багато в чому формуються особистості. «Чілдрен Кінофест» – це дуже своєчасний захід, незважаючи на те, що щільність подій в нашому дорослому житті зараз зашкалює. Діти ростуть і формуються навіть в часи революцій і воєн. Фестиваль дасть можливість побачити інше кіно для дітей – не тільки розважальне, а й повчальне, розвиваюче емоції. Але найголовніше, «Чілдрен Кінофест» – це простір, в якому діти, батьки, їхні родичі та друзі проводять час разом, з радістю і користю. Я щаслива підтримати проект, який близький моїм уявленням про популярну культуру: я вірю, що розваги можуть і повинні бути розумними, якісними і змістовними».

Kino-teatr.ua, 28 травня 2014 року