30 травня – презентація збірки «Сергій Параджанов і Україна. Збірник статей»

Paradjanov

30 травня 2014 року, о 18:00 у книгарні «Є» відбудеться презентація книжки «Сергій Параджанов і Україна. Збірник статей» (упорядник і редактор Лариса. Брюховецька, журнал «Кіно-Театр», Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»).

Журнал «Кіно-Театр» започатковує нову книжкову серію «Кінематографічні студії». Перша збірка цієї серії «Сергій Параджанов і Україна» видана до 90-річного ювілею славетного режисера, який тривалий час працював в Україні.

До збірки увійшли матеріали однойменної конференції, що відбулася 14 листопада 2013 року в Центрі кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Серед них – документи з розсекречених архівів КДБ, підготовані дослідницею українського дисидентського руху 60-х Мартою Дзюбою, які проливають світло на передісторію ув’язнення Сергія Параджанова. Також до видання увійшли інтерв’ю з режисером, що друкувалися в журналі «Кіно-Театр» в 90-ті.

Вихід в світ збірки «Сергій Параджанов і Україна» збігся з 19-м днем народження «Кіно-Театру», який журнал відсвяткував 12 травня. За ці роки кілька разів оновлювався склад редакції, підросло нове покоління критиків, які друкуються тут разом із шанованими кіно- й театрознавцями. Розросталася й географія: крім українських фестивалів, з якими «Кіно-Театр» співпрацює постійно, з’явилися огляди міжнародних – «Берлінале», МКФ у Вальядоліді, Малазі, Сан-Себастьяні, Коттбусі. Але головний приціл «Кіно-Театру» залишається незмінним – це сучасні українські кіно й театр, на які часом і нині бракує тверезого аналітичного погляду.

Анотація збірки: «Сергій Параджанов залишив яскравий слід у світовому кіно. З 1952 по 1973 рік він з невеликими перервами жив в Україні та працював на Київській кіностудії ім. О. Довженка, де був лідером незалежного мистецького середовища, що сформувалося в часи «відлиги». У збірнику «Сергій Параджанов і Україна» розглянуто широкий комплекс питань, як творчого, так і соціально-політичного характеру. В наукових дослідженнях автори розглядають своєрідність творчого стилю постановника «Тіней забутих предків», «Саят-Нови» та нездійсненого фільму «Київські фрески», роль образотворчого мистецтва в його режисурі, тогочасний мистецький контекст. Ті, кого цікавить доля Параджанова та причини його арешту, зможуть познайомитись із розсекреченими архівами КДБ, а також сторінками «Щоденника» Святослава Іванова, Голови тогочасного Держкіно України. Цінними є спогади Марти Дзюби, Івана Дзюби, композитора Мирослава Скорика та інших людей, які спілкувалися з режисером. Завершують книгу думки Параджанова, висловлені в Києві після прем’єри в Києві фільму “Ашик-Керіб”».

Учасники:

  • Мирослав Скорик,
  • Марта Дзюба,
  • Вадим Скуратівський,
  • Роман Балаян,
  • Лариса Брюховецька,
  • Марія Миколайчук,
  • Сергій Марченко,
  • Юрій Гармаш,
  • Богдан Вержбицький,
  • Олександр Губарєв

Адреса книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота».

Вхід вільний.

Офіційна інформація