28 липня фільм-відкриття Одеського кінофестивалю «Маргарита» виходить у кінопрокат

Margarita

28 липня 2016 року у прокат виходить фільм-відкриття ОМКФ–2016, трагікомедія «Маргарита» про ексцентричну багатійку, яка впевнена, що володіє відмінними вокальними даними, і мріє виступати на великій сцені.

Місце дії – Париж 20-х років. Щороку шанувальники музики збираються у маєтку Маргарити Дюмон. Ніхто майже нічого не знає про цю жінку за винятком того, що вона багата і що в її житті лише одна пристрасть: музика. Маргарита співає. Вона співає щиро, але дуже фальшиво. Їй ніколи не говорили про те, що її співи жахливі. Чоловік, родичі та друзі підтримують Маргариту, і вона далі живе в ілюзії. Все ускладнюється, коли Маргарита, остаточно увірувавши у свій талант співачки, вирішує виступити в Опері, на головній сцені Парижа.

«Маргарита» – п’ята повнометражна робота режисера Ксав’є Джаннолі, володаря «Золотої пальмової гілки» та премії «Сезар» за найкращу короткометражну картину. Чарівна ретро-комедія знята за мотивами життя американки Флоренс Фостер Дженкінс, яка прославилася завдяки своєму щирому, але фальшивому співові. Її репертуар складався з популярних сценічних арій Моцарта, Верді, Штрауса, пісень Брамса, а також її власного авторства. Часто мадам Дженкінс одягала для виступів «шикарні» сценічні костюми, які вигадувала сама. Найвідомішим її образом був «Ангел Натхнення» – шовкове плаття з блискітками й картонними крилами за спиною. «Вона квохкала й волала, сурмила і вібрувала», – писав критик Даніель Діксон у грудні 1957 року, згадуючи мадам Дженкінс.

Ідея фільму виникла у Джаннолі після того, як режисер одного разу почув арію у виконанні Фостер Дженкінс по радіо. У фільмі її зіграла знаменита французька актриса Катрін Фро, отримавши за цю роль премію «Сезар». Всього картина була номінована на «французький Оскар» в 11 категоріях, і перемогла у 4-х із них – за найкращу жіночу роль, костюми, декорації та звук.

«Маргарита» відкривала 7-й міжнародний Одеський кінофестиваль в Одеському театрі опери та балету. Міжнародна прем’єра стрічки відбулася на 71-му Венеціанському кінофестивалі, де стрічка претендувала на «Золотого лева» і була відзначена премією імені Назарено Таддеї.

«Прикрийте вуха і відкрийте серце» – «Маргарита» Ксавьє Джаннолі виходить у прокат 28 липня. Фільм побачать глядачі у Києві, Вінниці, Львові та Одесі.

«Артхаус Трафік», 19 липня 2016 року