У Києві за участі Петра Порошенка відбувся показ фільму «Крим. Спротив»

i75_ArticleImage_116762

12 липня 2016 року в столичному кінотеатрі «Україна» відбувся допрем’єрний показ документально-художнього фільму «Крим. Спротив», інформує «Детектор медіа».

Стрічку було створено за підтримки Міністерства інформаційної політики України журналістами проекту «Крим.Реалії» до другої річниці окупації Криму Росією. Він розповідає про численні факти опору кримчан військовому захопленню півострова навесні 2014 року.

Автор ідеї та сценарію – перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар, режисер – Фатіма Османова.

Головний герой фільму – іноземний дослідник Джеймс, який приїхав на півострів вивчати етноси багатонаціонального Криму. У лютому-березні 2014 року він стає свідком появи «безіменних» російських військ і незаконного референдуму щодо виходу Криму зі складу України. За два роки Джеймс вирішує розповісти світові, що сталось тоді в Україні.

Головний герой вважає, що 26 лютого 2014 року – день, коли прихильники територіальної цілісності України вийшли на багатотисячний мітинг, а їм протистояли активісти партії «Русское единство», якою керував на той момент нинішній глава Криму Сергій Аксьонов, – увійде в історію новітньої України як День опору Криму російської окупації.

У допрем’єрному показі стрічки взяли участь Президент України Петро Порошенко з дружиною, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефакт Чубаров, співачка, переможниця «Євробачення-2016» Джамала.

Петро Порошенко подякував творцям фільму, прізвища не всіх з яких можна було назвати з міркувань безпеки, адже вони залишаються в окупованому Росією Криму. Глава держави також заявив, що ініціював зміни до Конституції України з метою надання кримськотатарському народу національно-культурної автономії у складі України. «Кримські татари це заслужили», – зазначив він.

Співачка Джамала сказала, що її вразила правда цієї стрічки, яка ще раз доводить, що Крим – це Україна.

«Детектор медіа», 12 липня 2016 року