Кінофестиваль «Молодість» відкрився фільмом «45 років» від «Артхаус Трафіка»

45.rokiv

45-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» відкрився фільмом «45 років» британського режисера Ендрю Гейґа. Українські глядачі зможуть оцінити картину також у рамках фестивалю «Нове британське кіно», який стартує у Києві 26 листопада, а згодом стрічка вийде на екрани українських кінотеатрів.

За сюжетом, літня пара готується відзначати чергову річницю весілля, коли їм приходить лист із повідомленням, що в Альпах знайдено тіло першої коханої чоловіка.

Стрічка брала участь у конкурсній програмі 65-го Берлінського кінофестивалю, де дует Шарлотти Ремплінг і Тома Кортні був відзначений «Срібними ведмедями» за найкращі чоловічу та жіночу ролі. Ендрю Гейґа вже називають новою зіркою британського кіно: його попередній фільм, інді-драма «Уїк-енд», став фестивальним хітом, завоювавши понад 30 нагород на різних кінооглядах. «45 років» стала його «зірковим» проектом.

За традицією, позаконкурсна програма фестивалю «Молодість» збирає головні європейські кінопрем’єри року, що минає. У секції «Фестиваль фестивалів» заявлений переможець Каннського МКФ – соціальна драма «Діпан» Жака Одіяра про мігрантів зі Шрі-Ланки. У центрі картини – бойовик «Тамільських тигрів», який шукає притулку у Франції. Щоб отримати статус біженця, він видає незнайому жінку з дитиною за свою сім’ю. Троє утікачів поселяються у передмісті Парижа і поступово зближуються. Вибір журі, яке присудило «Золоту пальмову гілку» стрічці Одіяра, викликав чимало суперечок серед критиків.

У програмі «Скандинавська панорама» буде показано володаря «Золотого лева» Венеціанського кінофестивалю «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття». Це гротескна історія двох комівояжерів від шведського режисера Роя Андерссона.

Спеціальною подією «Молодості» стане показ документального фільму Сергія Лозниці «Подія». Ця картина є змонтованою архівною хронікою серпня 1991 року – днів, коли відбувся розпад СРСР. Міжнародна прем’єра стрічки відбулася у позаконкурсній програмі Венеційського МКФ. Режисер фільму, багаторазовий учасник Каннського фестивалю Сергій Лозниця особисто презентує свою роботу українським глядачам.

Зазначені фільми на «Молодості» представляє компанія «Артхаус Трафік». 45-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» триває у столиці з 24 жовтня по 1 листопада.

«Артхаус Трафік», 25 жовтня 2015 року