5 листопада «Подія» Сергія Лозниці виходить в український кінопрокат

Podia

5 листопада 2015 року на екрани кінотеатрів виходить «Подія» – новий фільм українського режисера, учасника Каннського кінофестивалю, Сергія Лозниці. Для створення стрічки автор використовує архівну хроніку, відзняту у Ленінграді під час путчу, який призвів до розпаду Радянського Союзу.

Світова прем’єра «Події» відбулася на Венеційському МКФ, невдовзі фільм був показаний на кінофестивалі у Торонто.

У серпні 1991 року в Москві спроба державного перевороту (відома як Путч), розпочата групою реакціонерів з ЦК КПРС, поклала край 70-річному правлінню радянської влади. У Ленінграді тисячі розгублених, наляканих, схвильованих і відчайдушних людей висипали на вулицю – щоб стати частиною події, яка мала змінити їхню долю. Чверть століття потому Сергій Лозниця переглядає ті драматичні моменти й кидає погляд на подію, яку світ сприйняв як народження «російської демократії».

Сергій Лозниця: «Фільм складається з епізодів, розташованих у хронологічному порядку, що віддзеркалюють життя міста під час тих неспокійних літніх днів. Ми можемо спостерігати поступову зміну настрою людей: ми бачимо, як звичне життя стає історією; обличчя людей, вихоплені з натовпу, фіксують нерв часу, опис якого не знайти ані у підручниках з історії, ані у записах політичних виступів. Можливо, у цих обличчях, із їхнім виразом сум’яття, недовіри, рішучості, гніву, ми знайдемо відповідь на питання – що сталося в Росії у серпні 1991 року і чому значення цієї події спантеличує нас і нині».

У фільмографії Сергія Лозниці – 17 документальних картин, відзначених численними нагородами. Всесвітню популярність режисерові приніс фільм «Блокада» (2005), створений на основі архівної кінохроніки блокадного Ленінграда. Ігровий дебют «Щастя моє» (2010) брав участь у головному конкурсі МКФ у Каннах. У 2012 році друга ігрова картина Лозниці, «В тумані», також була представлена у конкурсі Каннського фестивалю і здобула приз ФІПРЕССІ. Його попередня документальна робота «Майдан» (2014), що вийшла минулого року в широкий прокат, відбиває хроніку Революції гідності в Україні. За словами режисера, «Майдан» і «Подія» утворюють дилогію.

Український прокат «Події» стартує 5 листопада. Фільм буде показано мовою оригіналу з субтитрами. В Києві «Подію» можна побачити в кінотеатрах «Жовтень» та «Кінопанорама».

«Артхаус Трафік», 27 жовтня 2015 року