5 нових українських фільмів цієї весни

Ukrainske_Kino_male

За три минулих місяці дистриб’ютори порадували глядачів: на великі екрани вийшли 5 нових повнометражних українських стрічок і ще кілька зараз знімаються.

Дар’я Тарасова, “Еспресо.TV

Заборона російського медіапродукту сприймається українськими глядачами неоднозначно. Хтось обома руками за, а хтось обурюється: мовляв, нічим замінити.

Все частіше лунають думки, що заборона російських фільмів не вирішить проблеми, і акцент треба робити на виробництві свого. Утім, український кіновиробничий ринок хоч і не вражає активністю, але й не мертвий.

У виробництві перебуває низка повнометражних фільмів, серед яких “Сторожова застава” Юрія Ковальова, “Шлях мерця” Георгія Фоміна, “Червоний” Зази Буадзе тощо.

“Еспресо.TV” зібрало українські кіноновинки, які вже вийшли в прокат цієї весни.

“Ніч Святого Валентина” / реж. Володимир Лерт / комедія

Однією з перших український прем’єр весни стала комедія Володимира Лерта. У фільмі знялися Кирило Кяро, Даша Астаф’єва та лідер гурту С.К.А.Й. Олег Собчук.

Стрічка Володимира Лерта – це три кіноновели про кохання. Окремі історії пов’язує лише дата, коли відбуваються знакові для героїв події, – ніч Святого Валентина.

Сам режисер назвав свій вже четвертий повнометражний фільм “кіноімпровізацією”. Але навіть це уточнення не врятувало його від критики. Зокрема, дісталося йому за вживання плоских та вульгарних жартів, притаманних сучасним “молодіжним комедіям”.

Працювали над фільмом українська компанія “Паноптикум” та литовська Tauras Films. Касові збори фільму склали майже $40 тис.

“Крим, як це було” / реж. Костянтин Кляцкін / документальний

Це болюча за своєю правдивістю і відвертістю картина від українських кінематографістів з “Вавилон’13”. “Крим, як це було” став першою документальною стрічкою-дослідженням про анексію півострова.

В основі документального фільму режисера Костянтина Кляцкіна – історії українських військових у Криму, які у лютому-березні 2014 року не зрадили присягу і не спокусилися обіцянками керівництва російського флоту. Ці люди стикнутися з залякуванням сімей, надпотужним інформаційним тиском та зрадою побратимів.

Фільм розповідає про те, як відбувалося військове захоплення Криму, що пережили українські військові та як склалася їхня подальша доля в Україні.

Творці фільму вже об’їхали з показами десяток українських міст, стрічку демонстрували у кількох кінотеатрах Києва, представили в Польщі, Ізраїлі, штаб-квартирі НАТО у Бельгії. Обіцяють також, що пізніше фільм вийде у загальнонаціональний прокат.

#Selfieparty / реж. Любомир Левицький / комедія

Знятий за штампами голлівудських комедій фільм виявився гарною спробою Любомира Левицького завоювати любов аудиторії. До того ж, Левицький вже відомий глядачам за фільмами “Штольня” та “Тіні незабутих предків”.

#Selfieparty очевидно тяжіє до маскульту, але не розчаровує через свою прозорість: на що очікували, те і побачили. Це типова молодіжна комедія – історія про мегавечірку, яка закінчується серйозними неприємностями.

У відділку поліції в стані похмілля прокидаються четверо студентів. Напередодні вони влаштували шалену вечірку, на яку запросили все місто. Поліція звинувачує їх у вбивстві карлика, труп якого зранку знайшли на газоні біля будинку одного з хлопців.

Аби довести свою невинність та зібрати фото- і відеодокази, хлопці просять всіх надсилати їм свої відео з учорашнього погрому.

Українські глядачі до фільму виявили інтерес, і зрештою касові збори картини Левицького склали $183 тис.

“Справжня Русь” / реж. Артур Якубов / документальний

Український фільм “Справжня Русь” – це, по суті, дослідження походження Росії. Точніше, це історична аргументація того, що Київська Русь та Московія – окремі держави, а українська та російська культури мають окреме походження.

Фільм, побудований на історичних свідченнях, розвінчує міфи про українську мову як діалект російської та доводить, що росіяни є більшою мірою нащадками угро-фінських племен, ніж слов’ян.

У картині знялися відомі українські історики, письменники, художники, діячі культури: Анатолій Криволап, Сергій Притула, Левко Лук’яненко, В’ячеслав Корнієнко, Любомир Гузар, Василь Шкляр, брати Капранови.

Творці фільму намагаються відновити історичну правду та позбавити українців від комплексу “меншовартості”.

“Я з тобою” / реж. Олег Туранський / драма

Сюжет художнього фільму, створеного на замовлення “1+1”, розгортається під час українських подій 2014 року. Це історія любовного трикутника, яка розпочалася ще в 2009-му.

За п’ять років до початку війни на Донбасі два друга у спортивному таборі закохалися в одну дівчину. Життя розвело Романа, Олексія і Таню по різних містах та країнах. Але коли з’ясовується, що Таня важко хвора, обидва хлопці, попри давній конфлікт, об’єднуються, щоб її врятувати.

Сучасні події в Україні не стають головною темою фільму, але створюють тло, яке скеровує вчинки героїв. Війна змінює життєві цінності і змушує всіх розставляти нові акценти. Цікаво, що фільм такої тематики російськомовний.

Дар’я Тарасова, Еспресо.TV, 27 травня 2016 року