6 грудня «Дім, який побудував Джек» Ларса фон Трієра виходить у кінопрокат

Dim.Jack

6 грудня 2018 року в український кінопрокат виходить трилер «Дім, який побудував Джек» Ларса фон Трієра.

Головний герой фільму – інженер, який мріє стати архітектором. На глядачів чекає серія епізодів, яка показує розвиток Джека як серійного вбивці. Він бачить кожне вбивство як витвір мистецтва; хоча розплата і правосуддя здаються невідворотними, кожного разу він ризикує все більше, щоб привернути увагу влади. «Багато років я знімав фільми про хороших жінок. Цього разу мій герой – злий чоловік», – пояснює вибір сюжету фон Трієр.

Головну роль у фільмі виконав Метт Діллон, номінант на премію «Оскар» за роль другого плану у драмі «Зіткнення». У ролі пана Верджа, співрозмовника та супутника Джека – Бруно Ганц, відомий за роллю Гітлера у драмі «Бункер». У ролі жертв у фільмі з’являться Ума Турман, Софі Гробель та Райлі Кіо.

Події фільму відбуваються в Америці 70-х. За словами Ларса фон Трієра, на сюжет фільму його надихнув Дональд Трамп: «Фільм вихваляє ідею того, що життя – зла та безсердечна штука. Це підтверджує нещодавнє сходження homo trumpus, Щурячого короля». Спочатку «Дім, який побудував Джек» мав стати міні-серіалом, але згодом від цієї ідеї відмовилися, але структура з епізодами збереглася.

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках позаконкурсної програми Каннського кінофестивалю. Частина публіки залишила кінотеатр під час показу через сцени насильства. Після фінальних титрів глядачі влаштували фільму 10-хвилинну овацію.

Ларс фон Трієр – один із найважливіших режисерів сучасності, володар «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, лауреат понад 100 нагород міжнародних кінофестивалів. Показ у Каннах ознаменував зняття з режисера статусу персони нон-грата, який він заробив після невдалого жарту про симпатії до Адольфа Гітлера.

«Дім, який побудував Джек» виходить в український прокат 6 грудня. До виходу фільму в трьох столичних кінотеатрах відбудуться спеціальні покази мовою оригіналу з українськими субтитрами, які представлять кінокритики: 6 грудня у кінотеатрі «Київ» фільм представить кінокритик та ведучий Андрій Алфьоров, 8 грудня у «Лінії кіно» (ТРЦ Аладдін) представляє стрічку кінокритик Олександр Гусєв, 9 грудня у «Планеті кіно» (ТРЦ Блокбастер) показ представить головний редактор Buro24/7, ведучий шоу «Скажені пси» на «Радіо НВ» Олексій Тарасов.

«Артхаус Трафік», 28 листопада 2018 року