9 листопада – «Стрімголов» Марини Степанської виходить у кінопрокат

Strimgolov

9 листопада 2017 року у широкий кінотеатральний прокат виходить український фільм «Стрімголов», створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Стрічка є повнометражним режисерським дебютом Марини Степанської та вже має вражаючу міжнародну фестивальну історію.

Світова прем’єра фільму «Стрімголов» відбулася на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах в рамках конкурсної програми «Із Заходу на Схід».

«Я хотіла зробити таке розмовне кіно, яке б ти дивився і думав: «О, у мене відбувається те саме!» Задум був дуже простим: зняти кіно про нас, 25–30-річних людей, які живуть у Києві і які опинилися у вирі змін, що трапилися з країною. Це історія про людей, які перейшли певну межу, з ними щось відбулося, але вони не можуть зрозуміти, що саме. Образ головних героїв — це я в двох іпостасях. Сподіваюсь, це кіно зрозуміють, відчують і воно знайде свого глядача», — режисерка фільму «Стрімголов» Марина Степанська.

Фільм брав участь у конкурсній програмі 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та національній конкурсній програмі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

У квітні 2017 року проект фільму переміг на пітчингу «Meeting Point — Vilnius» у секції «Comming Soon New Talents» в рамках індустріальної платформи Вільнюського міжнародного кінофестивалю «Kino PAVASARIS» та в якості призу отримав ринковий показ на кіноринку Каннського міжнародного кінофестивалю Marche du Film.

Покази фільму «Стрімголов» відбулися також на кінофестивалі Haifa International Film Festival, на кінофестивалі в Люксембурзі, а також на Central and Eastern European Film Festival.

Фільм є учасником конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю у Стокгольмі та головної конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю Camerimage у Бидгощі.

Крім того, стрічка взяла участь у національному відборі фільму на висування на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

«Для нас дуже важливо підтримувати українське кіно, давати можливість глядачам подивитись у кінотеатрах на великому екрані роботи українських режисерів, — розповідає Ярослав Юшков, засновник дистрибуторської компанії Kinove, що займається прокатом «Стрімголов». — Міжнародне визнання фільму «Стрімголов» і його фестивальний успіх тільки підтверджують, що це якісна і конкурентна кінематографічна робота. Крім того, сюжет фільму буде близьким і зрозумілим українському глядачеві. Запрошуємо до кінотеатрів!»

«Стрімголов» — психологічна драма про події у Києві в наш час. Це історія ірраціонального кохання двох людей під час великих змін у країні. Антон — 27-річний колишній вундеркінд-музикант, що не зміг впоратися з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після кількарічного навчання у Швейцарії і п’ятьох місяців, проведених в психо-неврологічному диспансері під Києвом, де він лікувався від алкогольної залежності. На ці 5 місяців припадає «зима, що нас змінила» 2013–14 рр. Тож нове життя означає для Антона не тільки відсутність друзів, колишніх звичок і справи всього життя — музики, а й будь-яких правил, за якими можна вписатися у нову реальність. Його дідусь, людина суворих принципів, вивозить хлопця в село, далеко від принад великого міста. Одного разу Антон зустрічає Катю, яка, як і він, намагається знайти своє місце в житті. Катя — одна з тисяч дівчат, які винаймають мікрокімнати в кам’яних джунглях Троєщини, за два дні має їхати до Берліна зі своїм бойфрендом, німецьким фотокором. Випадкова зустріч Каті і Антона змінює все.

Фільм «Стрімголов» став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно та отримав 100% фінансування розміром 10 мільйонів гривень.

Розклад подій:

  • 7 листопада 2017 року, о 10:00 у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прес-показ фільму;
  • 7 листопада 2017 року, о 18:30 у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра фільму.

Прохання заповнити онлайн-форму для отримання акредитації тут>>>

8 листопада 2017 року, о 20:30 у кінотеатрі «Київ», за участю кінокритиків Антона Доліна (Росія) та Андрія Алферова (Україна) відбудеться обговорення сучасного українського та російського кінематографа. Дискусія про новітнє українське кіно відбудеться на прикладі фільму «Стрімголов». Подія пройде в рамках показу стрічки Сергія Лозниці «Лагідна», що розпочнеться о 18:00.

«Стрімголов»
Жанр: психологічна драма
Виробництво: «ІнсайтМедіа», «Татофільм», за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Автор сценарію і режисер-постановник: Марина Степанська
Оператор-постановник: Себастіан Талер
Продюсери: Олена Єршова, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Ящишин, Катерина Лачіна
Виконавчий продюсер: Андрій Суярко
Звукорежисер: Сергій Степанський
Художник-постановник: Юлія Балан
Музика: Микита Мойсеєв
Монтаж: Борис Петер
Художник з костюмів: Оксана Мельничук
Кастинг: Зінаїда Мамонтова
Хронометраж: 105 хв.
У ролях: Андрій Селецький, Дар’я Плахтій, Олег Мосійчук, Лариса Руснак, Крістіан Борис
Дистрибутор в Україні: Kinove
Старт прокату в Україні: 9.11.2017

Офіційна інформація