«Абонент» покажуть на Short Film Corner

Abonent

Вікторія Хоменко, Gazeta.ua

Український фільм «Абонент» покажуть на Short Film Corner Каннського кінофестивалю, який пройде цього року з 14 по 25 травня 2014 року.

Gazeta.ua розпитала режисерок фільму Марину та Оксану Артеменко про зйомки “Абоненту”. За сюжетом 9-хвилинної короткометражки користувач послугами інтернет-провайдера зіштовхується з проблемою. На жоден його дзвінок до офісу не відповідають і він вирішує взяти все в свої руки.

– На сюжет фільму надихнула реальна ситуація?

– Саму історію нам розповів два роки тому Леонід Антонюк, який пізніше і написав сценарій. Тоді ми працювали разом на одному з проектів. Ми посміялись, поставились до історії як до анекдоту. А вже взимку 2013-го вирішили реалізувати її в короткометражці. Леонід розповів, що з проблемою Інтеренет-провайдерів зіштовхується багато людей. Ще більше зіштовхується з неможливістю додзвонитись у різні структури через велику кількість голосових повідомлень і автовідповідачів. Та й поки були зйомки наша знімальна група і сама часто зіштовхувалась з неможливістю додзвонитись в таксі, у банк тощо. Тому зрозуміли, що знімаємо фільм на актуальну для багатьох українців тему.

– Це комедія?

– Дотримувалися саме жанру комедії. Адже саме так можна найкраще розкрити і висміяти певні соціально-актуальні проблеми так, щоб їх побачили. На зйомки витратили усього три дні. Все своїми силами.

– Що хотіли розкрити через таку ситуацію?

– Коли ми почали працювати над фільмом, то стало зрозуміло, що ми, як і всі прості люди, постійно зіштовхуємося з подібними ситуаціями, як у фільмі. І це стосується не лише Інтернет-провайдерів, але абсолютно всіх послуг. Хотіли показати наскільки важливим може бути для людини дзвінок, на який голос зі слухавки відповість: “Вибачте, на жаль всі лінії зайняті…”. А якщо коротко, то фільм про те, що люди, які надають послуги, самі опиняються в такому ж нелегкому становищі, як їхні клієнти.

Головні ролі у короткометражці виконали Олексій Хрус та Ярослава Беззабава. Продюсери – Алла Дрижак, Олена Яковіцька та Катерина Шевченко. А над сценарієм працювали Леонід Антонюк та Сергій Галай.

Каннський кінофестиваль проводять щороку з 1946-го на Лазурному березі у Франції. Він належить до найпрестижніших фестивалів світу. Цьогоріч журі очолить новозеландський режисер Джейн Кемпіон. Вона єдина жінка-режисер в історії Каннського фестивалю, яка двічі отримала нагороду “Золоту пальмову гілку” за короткометражний фільм “Вправа в дисципліні” (An Exercise in Discipline – Peel) в 1986 році і за картину “Піаніно” в 1993 році.

Відкриють фестиваль картиною Олів’є Даана “Принцеса Монако”, головну роль в якій виконала Ніколь Кідман. “Принцесу Монако” покажуть поза конкурсом.

Вікторія Хоменко, Gazeta.ua, 2 квітня 2014 року