Три новели з альманаху «Відкритий доступ» («Межигір’я», «Школа», «У кутку») будуть показані в Європарламенті під час Міжнародного кінофестивалю з прав людини One Word у Брюсселі 2 квітня 2014 року.
Після перегляду відбудеться дискусія, в якій візьме участь один з героїв новели «Межігір’я» журналіст Мустафа Найем.
Кінофестиваль One World, організатором якого є організація People in Need, є найбільшим світовим фестивалем з прав людини. За останні роки більше ніж 100 000 осіб відвідали покази та дискусії. Програма вирізняється різноманіттям, кожного року організатори пропонують глядачам більше 100 фільмів на теми політики і тоталітаризму, розвитку навколишнього середовища, сучасного стилю життя.
4 квітня у Лондоні у дискусійному клубі журналістів Frontline відбудеться перегляд і обговорення фільму, до якого за допомогою skype долучиться Сергій Лещенко, саме про його історію журналістського розслідування йдеться у новелі «Межигір’я».
Frontline – британський журналістський клуб та благодійна організація, провідний дискусійний центр в Лондоні. Клуб являє альтернативу традиційним новинам і привертає увагу аудиторії до забутих проблем і криз сучасного світу. Щотижня в клубі Frontline проходять дискусії, репортажі та покази документальних фільмів.
Документальний альманах «Відкритий доступ» – хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя героїв п’яти новел: «Межигір’я» (автор – Володимир Тихий), «Афганець» (автор – Дмитро Коновалов), «Школа» (автор – Сергій Андрушко), «Дім з химерами» (авторка – Жанна Довгич), «У кутку» (автор – Дмитро Тяжлов).
Герої живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція. Кожен з них готовий протистояти бюрократії та корупції. Вони надсилають запити, щоб отримати доступ до інформації важливої не тільки для них, а й для інших громадян, іноді навіть для всієї країни. В деяких випадках їм вдається заручитися підтримкою журналістів, громадських активістів, іноді доводиться покладатися лише не власні сили. Комусь із них вдається вирішити проблему, комусь – ні, хтось і далі продовжує боротьбу, але безвідносно до результату, кожен з них зробив усе можливе для того, щоб відстояти власні права.
Світова прем’єра фільму відбулась 25 березня 2013 у Києві на міжнародному кінофестивалі з прав людини Docudays UA.
НСКУ, 2 квітня 2014 року