Альманах «Україно, goodbye!» має вийти в кінопрокат за рік

Ukraine.Goodbye

До кінця року зйомки альманаху «Україно, goodbye!» мають завершитися на 80%. Вихід фільму у прокат заплановано на осінь 2012-го року. Про це повідомляє прес-служба «Артхаус Трафік-Україна».

Нагадаємо,альманах переміг у першому відкритому конкурсі кінопроектів Державного агентства з питань кіно на отримання фінансування. Нагадаємо, оскільки це був перший подібний досвід у кіногалузі України, окремі експерти висловили сумніви щодо чіткого механізму фінансування і перспектив копродукції. У кінці Держкіно почало розподіляти кошти на дотації виробництва кінофільмів. Під час презентації проекту автори альманаху «Україно, Гудбай» зазначили, що його державне фінансування складе 50% – 4 мільйони гривень, за які буде здійснено виробництво шістнадцяти фільмів. Решту коштів вкладуть незалежні продюсери.

Кінознавці відзначають важливість соціальної складової проекту. Зокрема, Володимир Войтенко каже, що соціальне кіно є одним із найвпливовіших кінотрендів у світі: «Нова кіномова пов’язана як із приходом нового покоління, так і нових кінотехнологій – згадаймо неореалізм в Італії, французьку Нову хвилю, “англійських злих” і так далі. З такого національного виміру постає велике світове кіно».

Планується, що до збірника «Україно, Гудбай» увійдуть близько тридцяти короткометражних стрічок, об’єднаних темою масової еміграції українців. Нагадаємо, до створення збірника короткометражних фільмів долучився режисер Володимир Тихий, президент компанії «Артхаус Трафік-Україна» Денис Іванов, продюсер компанії «Пронто фільм» Ігор Савиченко, продюсер компанії Filmtoaster Production Яна Семерня. Редакторами проекту є кінознавець Володимир Войтенко і драматург Наталя Ворожбит. Загалом у роботі над фільмами проекту задіяні кілька сотень людей – як молодих кінематографістів, так і досвідчених професіоналів. Партнерами проекту виступили такі компанії як Coffeepost, «Кіносаунд», Illuminator, студія звукозапису «Наші люди», продакшн-компанії 435films, Freshproduction та постпродакшн-компанії Kinotur DI, «2332»; Svetofor Film.

«Телекритика», 26 листопада 2011 року

«Україно, Goodbye!»