«Брати» здобули два призи Московського МКФ

Braty.Poster

Екранізація твору шведського письменника Торґні Ліндґрена «Брати. Остання сповідь» режисера Вікторії Трофіменко здобула Приз російської кінокритики Московського міжнародного кінофестивалю. Крім того, задіяній у стрічці Наталці Половинці вручено приз «Срібний Георгій» за найкраще виконання жіночої ролі.

Вручаючи приз, кінокритики відзначили, що він абсолютно не політичний, а нагороджено картину за спробу відродити українське поетичне кіно.

Нагадаємо, українські кіножурналісти визнали «Братів» одним із найкращих українських фільмів 2013 року.

Нагадаємо, фільм є «міжкультурним експериментом»: реалії шведської сім’ї перенесено у високогір’я стародавніх Карпат. На перший погляд, ця природа і високі почуття – рай. Однак «Джмелиний мед» – це десятиліття страждань двох немічних братів, серця яких крають не так хвороби, як непримиренний двобій.

Виробництво стрічки здійснював продакшн «Пронто Фільм» за підтримки Держкіно. Бюджет – близько 16 млн грн. Окрім державного фінансування картини, кошти було знайдено шляхом краудфандінґу (близько 3 тис грн.) та завдяки «Пронто фільм» (близько 4 млн грн).

Також у переліку перших переможців ММКФ – «Так і так» («Да и да») російської режисера Валерії Гай Германіки.  Стрічка здобула Приз FIPRESCI та приз газети «Коммерсантъ  Weekend».

Картину «Світло моїх очей» Меліка Сараглоу та Хакка Куртулуша з Туреччини відзначенно Призом асоціації Netpac та Призом Федерації кіноклубів – як учасника  основного конкурсу.

Приз глядацьких симпатій здобув «Білий ягель» Володимира Тумаєва (Росія). Його колега за номінацією в документальному кіно – «Зелений принц» Надава Ширмана (Німеччина, Ізраїль, Великобританія).

Приз Федерації кіноклубів у російські програмі отримала режисер Оксана Бичкова за фільм «Ще один рік».

  • Головний приз «Золотий Георгій» – «Мій чоловік» (режисер Кадзуесі Кумакірі, Японія)
  • Спеціальний приз журі «Срібний Георгій» – «Світло моїх очей» (Мелік Сарачоглу, Хакк Куртулуш, Туреччина)
  • Приз «Срібний Георгій» за найкращу режисерську роботу – Валерія Гай Германіка («Так, і так»)
  • Приз «Срібний Георгій» за найкраще виконання чоловічої ролі – Таданобу Асано («Мій чоловік», Японія)
  • Приз «Срібний Георгій» за найкращий фільм документального конкурсу – «Глибока любов» (режисер Ян Патушінскій, Польща)
  • Приз «Срібний Георгій» за найкраще виконання жіночої ролі – Наталка Половинка
  • Приз за найкращий короткометражний фільм – «14 кроків» (Максим Шавкін, Росія)
  • Приз за внесок у світовий кінематограф  – Гліб Панфілов (Росія)
  • Спеціальний приз «За підкорення вершин акторської майстерності й відданість принципам школи К. С. Станіславського» – Інна Чурікова (Росія)

Раніше у коментарі ЗМІ  Вікторія Трофіменко зізналася, що рішення взяти участь у ММКФ далося їй непросто: «Рішення про участь у російському фестивалі було складним, але треба їхати і налагоджувати діалог. У тому і полягає основне завдання культури. Щоб ні в кого не виникало сумнівів щодо існування народу України, треба показувати, що ми є. І ми сьогодні маємо власних, світового класу акторів, композиторів, як Святослав Луньов, художників, як Влад Одуденко та Ірина Гергель, операторів, як Слава Пілунський».

«Телекритика», 28 червня 2014 року