Нікіта Міхалков висловив солідарність з українськими кінематографістами

Mihalkov

Президент Міжнародного Московського кінофестивалю Нікіта Міхалков заявив про свою солідарність з українськими кінематографістами та висловив прохання звільнити ув’язненого кінорежисера Олега Сенцова. 

Про це він сказав на церемонії закриття 36-го ММКФ.

За даними російських ЗМІ, на фестивалі виступив голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач і закликав президента Володимира Путіна звільнити Олега Сенцова. Після цього Нікіта Міхалков сказав, що приєднується до українських кінематографістів щодо кінорежисера.

Президент ММКФ висловив і солідарність з українськими кінорежисерами, які не змогли приїхати на форум, за його словами,  під тиском політиків:  «Я висловлюю солідарність з українськими діячами культури, які через диктат політиків не приїхали до Москви. Ми не політики – ми художники, ми маємо бути незалежними від політиків. Сподіваюся, наступного року висловити свою солідарність особисто».

Це вже друга сенсаційна заява дня від Нікіти Міхалкова. Як повідомляє «Эхо Москвы», під час брифінгу він заявив журналістам, що виступає проти підписаного президентом Російської Федерації закон про заборону нецензурної лексики в мистецтві. «Мат – один із визначних винаходів російського народу», – сказав кінорежисер.

Нагадаємо, цьогорічний ММКФ ставі трумфальним  для української стрічки  «Брати. Остання сповідь» режисера Вікторії Трофіменко. Картина здобула Приз російської кінокритики Московського міжнародного кінофестивалю. Крім того, задіяній у стрічці Наталці Половинці вручено приз «Срібний Георгій» за найкраще виконання жіночої ролі.

Розпочався форум 19 червня та завершив роботу 28 червня 2014 року.

«Телекритика», 28 червня 2014 року