«Чілдрен Кінофест–2019» оголосив посла фестивалю

Fagot.Children.Kino

Почесним послом VІ «Чілдрен Кінофесту» став Олег «Фагот» Михайлюта – вокаліст хіп-хоп-гурту «Танок на Майдані Конґо» (ТНМК), продюсер, актор дубляжу, тато 8-річного Микити.

«Говорити про кіно як явище справа невдячна. Бо кожен деміург будує свій світ, як вважає за потрібне. А коли йдеться про кіно дитяче, стає ще складніше, бо його все одно частіше роблять дорослі, і не завжди саме ті, хто береже свою внутрішню дитину. А на мою думку, виключно той, хто не соромиться відчуття дитинства, а навпаки, культивує в собі цей стан, спроможен зробити щось справжнє та щире. На щастя, серед митців таких вистачає і з часом вони таки знаходять ресурс для реалізації своїх іноді надзвичайних ідей. Тому мені дуже приємно бути причетним до цього фесту і вірю, що відкрию для себе багато нового та особливого, бо по суті всі ми діти, що чекають на диво», – коментує свою участь у фестивалі Фагот.

Фагот народився у Харкові, з дитинства займався музикою, а після школи вступив до Харківської державної консерваторії за класом фагота. У ТНМК грає з листопада 1996 року. До роботи на телебаченні причетний з кінця 90-х: Фагот займався музичним оформленням легендарного тележурналу «Каламбур». У 2003 році вперше взяв участь у дубляжі фільму – його голосом заговорив легендарний Джек-Горобець із саги «Пірати Карибського моря». Згодом Фагот озвучував героїв низки мультфільмів, серед яких оскароносний «Ранго», номінанти на премію «Оскар» за найкращу анімацію – «Ріо» та «Ваяна», український мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» та цьогорічний «Смолфут».

Як актор Фагот дебютував у ролі вояки села Римова в українській стрічці «Сторожова застава» Юрія Ковальова, що вийшла на екрани у 2017 році та стала переможцем «Чілдрен Кінофесту–2018». Заснував студію звукозапису Fahot Production House, що займається аранжуванням музики та озвучуванням стрічок і мультфільмів. Вільний час та енергію Фагот присвячує родині, спільним мандрівкам, фотографії та автоперегонам.

Щороку фестиваль підтримує Посол, який популяризує ідеї якісного сімейного дозвілля і культурного розвитку дітей та підлітків в Україні. Послами фестивалю у різні роки були співачка Джамала, музикант Дмитро Шуров, актор і кінорежисер Ахтем Сеїтаблаєв, письменниця Катерина Бабкіна та правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко.

VІ «Чілдрен Кінофест» пройде в Україні з 31 травня по 9 червня 2019 року.

У жовтні в рамках фестивалю був оголошений Третій конкурс дитячих короткометражних фільмів, участь у якому можуть брати діти віком від 7 до 14 років. Десять найкращих фільмів будуть показані в містах-учасниках фестивалю 8 червня 2019 року. Дедлайн подачі конкурсної роботи – 21 квітня 2019 року.

Протягом року в рамках кіноклубного проекту «Кіноклуби» усі охочі можуть отримати стрічки з програми «Чілдрен Кінофесту» минулих років для безкоштовної демонстрації у школах, бібліотеках та вільних просторах.

«Артхаус Трафік», 21 грудня 2018 року