Олександр Денисенко про долю «Тараса. Повернення»

Taras.Povernenna

10 січня 2019 року режисер фільму «Тарас. Повернення» Олександр Денисенко описав (радше, надміру емоційно, аніж виважено і об’єктивно) ситуацію, що складається навколо його фільму, якому бракує дистриб’ютора. Подаємо текст допису.

«На неодноразові запитання моїх друзів на ФБ про долю моєї картини про Т. Шевченка “Тарас. Повернення”, відповідаю.

09.01.2019 р. в Гулівері в кінотеатрі Оскар у vip-залі о 10.00 відбувся показ мого художнього фільму “Тарас. Повернення” дистрибуторам. Там також був присутній міністр культури України Євген Нищук.

Міністр зміг подивитися перші тридцять хвилин, вибачився, що має нагальні справи, і пішов. Всі інші додивилися картину. Потім було обговорення.

В цілому оцінка фільму була позитивною, крім продюсера В. Філіппова, котрий знову в тисячний раз, починаючи від завершення фільму в 2017 р., наполягав на скороченні фільму.

Незрозуміла позиція продюсера, який зі мною робив цей фільм за сценарієм, який сам і затвердив. Логічних пояснень цим діям немає, крім тих, щоб картину не випустити на широкий екран.

Причини таких дій очевидно лежать за межами художніх вимог до фільму. Оскільки фільм проти російської імперії і за визволення Шевченка з російського полону, то, вочевидь, пояснення може бути лише політичне.

Я закликаю громадськість звернутися до Volodymyr Filippov за поясненнями з приводу подальшої долі мого фільму».

Олександр Денисенко, 10 січня 2019 року