Про звіт «Київкінофільму» з виконання фінансового плану за 9 місяців 2018 року

Kinokiev

Департамент культури КМДА компліментарно висловлюється на адресу мережі комунальних кінотеатрів «Київкінофільм». Нещодавно директор Департаменту Діана Попова наголосила, що всі кінотеатри, які перебувають у мережі КП «Київкінофільм» демонструють сталий розвиток та ефективну роботу.

Звіт про виконання річного фінансового плану «Київкінофільму» за 9 місяців 2018 року, щоправда, демонструє дещо інше. А саме, що в першу чергу є підстави роздавати компліменти КМДА – за забезпечення ефективного бюджетного фінансування підприємства.

Фінансовим планом «Київкінофільму» було передбачено дохід від операційної діяльності на рівні 15 тис. грн. Однак, за підсумками 9 місяців «Київкінофільм» накопичив збитків від операційної діяльності на 1 млн. 190 тис. грн.

Компенсувати їх вдалося завдяки доходу від безоплатно одержаних активів, який склав 1 млн. 241 тис. грн.

Відтак, за 9 місяців 2018 року «Київкінофільм» продемонстрував прибуток від звичайної діяльності у розмірі 47 тис. грн.

Щоправда, цей результат виявився удесятеро меншим від запланованих 495 тис. грн.

Натомість, активно здійснювалися капітальні інвестиції, у першу чергу коштом столичного бюджету – з витрачених 10 млн. 560 тис. грн. лише 338 тис. грн. були власними коштами підприємства.

На придбання (виготовлення) основних засобів та інших необоротних матеріальних активів пішло 5 млн. 674 тис. грн., з яких 5 млн. 336 тис. грн. були виділені з бюджету міста Києва.

А на модернізацію, модифікацію, дообладнання, реконструкцію та інші види поліпшення необоротних активів – 4 млн. 886 тис. грн., виділених зі столичного бюджету.

Серед іншого, нині «Київкінофільм» опікується капітальним ремонтом кінотеатру «Краків». Однак, після закінчення ремонтних робіт (восени 2019 року) приміщення перейде у користування «Європейського культурного центру “Краків”», орієнтованого на сценічне мистецтво, тобто кінотеатр у кінотеатрі «Краків» працювати не буде.

Невиконання «Київкінофільмом» фінансового плану – нехай і за підсумками 9 місяців 2018 року, але із результатами на порядок гіршими від запланованих, – болісно дисонує із головним аргументом, який Департамент культури КМДА використовує для виправдання своїх намірів включити до мережі кінотеатрів «Київкінофільм» Культурний центр «Кінотеатр “Київ”».

Причиною, озвученою Діаною Поповою, через яку Департамент культури КМДА виступив проти продовження договору оренди із чинним багаторічним орендарем «Києва» було те, що  орендар постійно звертався до Комісії з питань власності щодо зменшення орендної ставки, а це викликало сумніви щодо його платоспроможності.

Звіт про виконання річного фінансового плану «Київкінофільму» за 9 місяців 2018 року теж може викликати сумніви щодо спроможності комунальної мережі кінотеатрів проводити ефективну діяльність – особливо, без істотних бюджетних вливань.

Kyivkinofilm.Zvitnist.1 Kyivkinofilm.Zvitnist

Сергій Васильєв