Державну фінансову підтримку отримають 69 кінопроектів патріотичного спрямування

Cabinet.Ministriv

Уряд затвердив перелік фільмів патріотичного спрямування, для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка. Відповідний проект розпорядження схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 5 вересня 2018 року.

Проект розпорядження розроблено Міністерством культури на виконання пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виробництва (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Кінопроекти, які увійшли до Переліку, відібрані спеціально створеною на конкурсних засадах Експертною радою за результатами відкритого та прозорого конкурсу, відбіркові етапи конкурсу транслювалися в режимі реального часу. За результатами відбору на сайті Мінкультури було оприлюднено рейтинг кінопроектів.

Перелік було сформовано з урахуванням рейтингу, суми коштів, передбаченої Мінкультури у Державному бюджеті України на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, та з огляду на орієнтовний обсяг державної фінансової підтримки фільму, зазначеного суб’єктом кінематографії у заявці.

При розрахунку кількості кінопроектів, які можуть бути включені до Переліку, Міністерство культури враховувало вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», якою, зокрема, визначено, що попередня оплата на виробництво національних фільмів може бути передбачена на строк не більше шести місяців.

У зв’язку з цим та враховуючи специфіку кіновиробництва, було прийнято рішення здійснювати фінансування на виробництво фільмів патріотичного спрямування наступним чином: до 70 % – попередня оплата у 2018 році та від 30 %  – у 2019 році після підписання остаточного акта про виконані роботи.

Такий підхід дав підстави включити до Переліку 69 кінопроектів з 99, що пройшли на другий пітчинговий тур конкурсу.

Серед кінопроектів-переможців, зокрема: ігрові – 30 фільмів, неігрові – 30 фільмів, анімація – 9.

Після набрання чинності розпорядженням Міністерством культури будуть здійснені відповідні публічні закупівлі.

«Одне з головних завдань, яке поставило перед собою Міністерство культури, а також члени Експертної ради, щоб нові якісні українські фільми побачило якомога більше жителів нашої держави. Кожний конкурсний пакет документів обов’язково містить попередню угоду з загальнонаціональним телеканалом щодо показу прем’єри фільму у прайм-тайм або ж з дистриб’ютором – стосовно прем’єрного показу не менше ніж на вісімдесяти кіноекранах. Прийняття цього рішення приведе до того, що перші фільми з титрами «За підтримки Уряду України» з’являться на вітчизняних кіноекранах вже до кінця цього року», – зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

Міністерство культури України, 6 вересня 2018 року