Для телеканалу ICTV знімають детективний серіал «Невиправні»

ICTV

На початку червня 2016 року телеканал ICTV та українська кінокомпанія Ivory Films почали зйомки 16-серійного детективу «Невиправні», повідомив «Детектор медіа».

Сценарій телесеріалу написав український журналіст і письменник Михайло Бриних. Режисер проекту – Анатолій Матешко. Продюсери – Іларіон Павлюк, Володимир Рибась, Олег Рогожа.

Сюжет серіалу оригінальний – розплутувати злочини будуть колишні в’язні.

За сюжетом серіалу, полковник поліції Стадник формує всередині довіреного йому управління відділ для розслідувань найбільш складних злочинів. Він мріє повторити досвід французьких поліцейських 19-го століття, коли легендарний Ежен Відок створив найефективніше відділення розшуку, сформувавши його виключно з колишніх арештантів. Нова команда Стадника теж об’єднала тих, хто колись потрапив у жорна каральної машини і тепер відбуває покарання. Керує відділом «невиправних» саркастичний і жорсткий Єгор Поляков – колишній спецназівець, «списаний» секретною службою за пограбування банку. Дізнавач Ольга Ситницька потрапила за ґрати за вбивство садиста-маніяка, а спеціаліст за зовнішніми проявами Максим Лужин опинився на нарах стараннями впливового корумпованого чиновника. Максим – унікальний у своєму роді фахівець, який здатний визначати особливості характеру і звичок людини за його антропологічними та фізіономічними ознаками. Лужин бачить людей наскрізь і здатний вивести на чисту воду будь-кого.

Сумнівні методи роботи «невиправних» і сам факт їх існування не до душі багатьом співробітникам правоохоронних органів. У нової команди багато недоброзичливців, які із задоволенням вставляють їм палиці в колеса. В ідею полковника Стадника майже ніхто не вірить. І якщо робота трійці не буде успішною, експеримент припинять, а «невиправних» повернуть у в’язницю.

«У сучасному кіно пересікаються багато жанрів. В цьому сценарії якраз і є оце перехрещування. “Невиправні” – це і комедія, і драма, і детектив, і мелодрама, подеколи і нуар, і жахи – все відразу… Мені дуже багато пропонують сценаріїв сьогодні, але вибрати те, до чого б лежала душа, складно. Сценарій цього серіалу якраз відповідає вимогам, які є у мене. Це три критерії: перше – історія, друге – характер і третє – доля. Ці компоненти обов’язково присутні у кожній серії нашого серіалу», – сказав режисер Анатолій Матешко.

Ідея серіалу виникла в продюсера Ілларіона Павлюка кілька років тому. «Це найдивніший відділ спеціальних розслідувань в історії серіалів. Геній, який знає відгадку, але не може нічого  довести. З ним – крутий екс-розвідник, який, втім, не хоче нічого розслідувати. І наостанок – розумниця слідчий, яка пережила настільки глибоку психологічну травму, що вона й досі впливає на її вчинки. Але найдивовижніше те, що разом вони – ідеальні детективи. Ідеальні детективи, яким по зубах навіть ідеальні злочини», – описує героїв співзасновник продакшна Ivory Films Ілларіон Павлюк.

«Упродовж  цього часу ми ніби складали пазли, декілька раз обговорюючи кожен, навіть, здавалось би, незначний нюанс майбутнього серіалу. І тільки тоді, коли усі наші пазли склалися і ми з полегшенням зітхнули: “Це воно!” – у нас з’явився партнер у вигляді ICTV. Для нас є великою удачею розпочати зйомки серіалів з ICTV саме з проекту “Невиправні”. Впевнений, що глядач захопиться серіалом так само, як захоплюємося ми!» – додав співзасновник компанії Олег Рогожа.

У головних ролях серіалу – Данило Бєлих, Дмитро Шевченко та Анна Донченко. «Ми зібрали дуже цікаву команду: акторів і творчий колектив, кожен з яких “хворіє” за свою справу. Тому що всім сподобалася сама ідея. Всі читали сценарій, всі “загорілися” і ми дуже багато роботи виконуємо разом, щоби довести її практично до ідеалу», – сказав продюсер Володимир Рибась.

Планується, що перший сезон «Невиправних» матиме 16 серій хронометражем до 50 хвилин.

Серіал – вертикальний, але із доволі чіткою потужною горизонтальною лінією. Все побудовано не тільки на детективних сюжетах за класичними принципами жанру, а й на стосунках героїв та їхньому протистоянні.

Ілларіон Павлюк розповів, що концепцію придумали 4 роки тому, а робота над проектом триває вже 8 місяців. Серіал вимагає багато натурних зйомок, специфічних локацій. Кожна серія є окремим міні-фільмом.

У свою чергу Володимир Рибась зазначив, що компанія сподівається, що проект продовжиться й на другий сезон.

 «Детектор медіа», 9 червня 2016 року