Docudays UA готує каталог нових українських документальних фільмів

1467702748

Docudays UA працює над створенням нового каталогу українських документальних фільмів 2016-го року.

Минулого року фестиваль Docudays UA за підтримки Державного агентства України з питань кіно презентував перший каталог фільмів 2013–2015 років під час кінофестивалю у Шефілді (Велика Британія). Протягом двох останніх років команда Docudays UA розповсюджувала каталог на фестивалях неігрового кіно по всьому світу, розповідаючи про нову хвилю української документалістики. Окрилені попереднім успіхом проекту, організатори оголосили прийом заявок на участь у другому каталозі найкращих документальних фільмів року, а також кінопроектів на стадії розробки.

Які фільми і проекти шукаємо?

До каталогу увійдуть фільми і проекти креативної документалістики. Цікаві роботи, в яких автори творчо працюють з формою, експериментують, однак легко говорять до глядача і мають важливе соціальне послання. Жодних обмежень по тривалості фільмів нема. До каталогу включають як короткометражні, так і повнометражні роботи.

Креативна документалістика

Docudays UA завжди фокусувався на креативних документальних фільмах. Особистому погляді автора. Документаліст – художник, а не журналіст. Там, де журналіст має на меті представити реальність так об’єктивно, як це тільки можливо, художник прагне передати свою власну ідею. Закони журналістики не співпадають із законами документалістики. Неігрові фільми мають інші критерії якості.

Зміст

Кожен гарний документальний фільм своєчасний, рефлексує й аналізує зміни у соціумі, події місцевого і світового масштабів. Однак ми не чекаємо репортажу з місця подій, художник – це той, хто тримає люстро, у якому відображується наш cвіт.

Форма

У гарному документальному фільмі форма не менш важлива за зміст. Docudays UA перш за все цікавлять фільми з авторським почерком. Байдуже, чи буде фільм змонтований з хронікальних кадрів, знятий на мобільний телефон або високотехнологічну камеру RED. Щороку фестиваль відкриває нові імена молодих талановитих українських документалістів. На Docudays UA–2016 за інноваційність було відзначено Юлію Гонтарук за фільм «Десять секунд» і Юрія Грицину за фільм «Варта 1. Львів. Україна».

Комунікація

Гарний документальний фільм апелює до нас. Документальні стрічки змушують глядача думати, задавати питання, дискутувати.

Баланс

Docudays UA показує не тільки глядацькі хіти. Водночас фестиваль не зосереджується виключно на соціально значимих фільмах. Він шукає баланс змісту, форми, комунікації, і це – запорука успішного фестивалю. З такими самими критеріями організатори підходять до вибору фільмів для каталогу українських документальних фільмів і проектів 2016-го року.

До каталогу увійдуть фільми 2016–2017 років випуску, а також фільми, що зараз перебувають на етапі розробки і виробництва. Окрім того, у каталозі буде опубліковано інформацію про продакшн-компанії, незалежних продюсерів, кіно- та телестудії, які займаються виробництвом документального кіно, про кінофестивалі, які працюють з документальними фільмами, та про дистриб’юторів документального кіно в Україні.

Каталог буде поширювати команда Docudays UA протягом усього 2016 року. Уперше видання буде презентовано на Міжнародному фестивалі документального кіно в Їглаві у жовтні 2016 року.

Для подання свого фільму потрібно скачати анкету, заповнити її та надіслати разом із додатковими матеріалами на вказану в анкеті адресу.

Також Docudays UA запрошує незалежні продакшн-компанії, продюсерів, кіностудії, пост-продакшн студії, фестивалі та дистриб’юторів неігрового кіно подати інформацію про себе. Для цього потрібно скачати анкету, заповнити її та надіслати на вказану в анкеті адресу.

Дедлайн подання заявок – 31 серпня 2016 року.