Docudays UA вирушає у турне до Мілану

1467795461

З 12 по 30 липня 2016 року в Мілані триватиме міжнародне турне «ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ» (SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR), інформує Docudays UA.

Події фестивалю проходитимуть у приміщеннях арт-простору CASA DELLA MEMORIA.

Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR – це акція у галузі культурної дипломатії, що реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. У програмі фестивалю заплановані покази документальних фільмів, фотовиставка, зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусія за участі журналістів, філософів та експертів, які допоможуть краще зрозуміти ситуації, зображені у фільмах, та нададуть більше інформації про події у країні.

Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR вже відвідав Францію і Грецію. До кінця 2016-го відбудуться фестивалі у Німеччині та Іспанії. В Італії SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR триватиме два тижні.

Чотири українські неігрові стрічки, які будуть показані на фестивалі у Мілані, за часом створення охоплюють майже століття й дозволяють побачити країну з різних ракурсів і культурно-історичних перспектив. Зокрема, це три призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику: «Українські шерифи» (2015) Романа Бондарчука, переможець найвідомішого європейського фестивалю документального кіно в Амстердамі, мистецький фільм про життя вівчарів українських Карпат «Жива ватра» (2014) Остапа Костюка та альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» (2014), який відображає три місяці революції і був першим фільмом-свідченням вибуху пробудженої гідності українців.

У програмі показів є класика кінематографу – чорно-білий німий фільм «Одинадцятий» (1928) Дзиґи Вертова, в якому йдеться про 1920-ті роки,мперіод будівництва соціалізму в Українській РСР та індустріалізації, часи, коли молоде покоління митців натхненно творило нову міфологію і працювало на радянську пропаганду. Показ стрічки відбудеться у супроводі живої музики у виконанні піаністки Софії Турти та композитора Антона Байбакова, який спеціально створив оригінальний саундтрек для фільму.

Під час показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів з їх авторами та спеціально запрошеними італійськими модераторами.

Крім того, у рамках проекту пройде фотовиставка Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?», яку відкриє сам автор. Експозиція розповідає про революцію та війну Росії проти України. Фотовиставка була показана на Docudays UA у Києві, а також у регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Олександр Глядєлов знімає на чорно-білу плівку, використовуючи аналогову камеру з ручним наведенням фокуса. Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотограф вдивляється в те, що відбувається в проміжках життя між боями.

Важлива складова SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR – дискусійна платформа. У Мілані відбудуться дебати «Куди прямує Україна після Євромайдану», сфокусофані на осмисленні перемог та поразок після української Революції гідності. Євромайдан і війна Росії проти України змусили українців переосмислити своє минуле і майбутнє й усвідомити, яку країну вони хочуть збудувати, і водночас поставили європейців перед вибором: або продовжувати спокійно споглядати, як у світі набирає силу політика ворожнечі, або захищати свої цінності. Яке місце України в європейському проекті і що вона може у нього принести? У дискусії візьмуть участь філософи Михайло Мінаков (Україна-Італія) та Катерина Філіппіні (Італія). Модеруватиме розмову Анна Зафесова, журналістка та оглядачка відомої ітілійської газети La Stampa.

«Ми переконані, що документальне кіно, фотографія та живе спілкування – найкращий засіб швидко й ефективно занурити іноземних глядачів у соціально-культурну та політичну реальність нашої країни, донести правду про російську агресію й показати, що Україна – європейська держава свободи, позитивних змін і талановитих людей, які нині мужньо й самовіддано захищають найвищі європейські цінності», – пояснює Алла Тютюнник, керівниця проекту SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR.

Проект відбувається за підтримки Фундації відкритого суспільства та Міжнародного фонду «Відродження».

Більше інформації на веб-ресурсі проекту: www.seeukraine.org.

На фото: кадр з фільму «Українські шерифи»

Docudays UA, 30 червня 2016 року