Цікаві факти про створення фільму «Тор: Рагнарок»

Thor.Ragnarok

B&H Film Distribution пропонує цікаві факти про створення фантастичного екшну від Marvel «Тор: Рагнарок».

Могутній Тор увірветься в усі кінотеатри вже 2 листопада 2017 року.

ПРО ФІЛЬМ

Оригінальна назва: THOR: RAGNAROK
Старт в Україні: 02.11.2017
Жанр: фантастичний екшн

Режисер: ТАЙКА ВАЙТІТІ
У ролях: КРІС ХЕМСВОРТ, ТОМ ХІДДЛСТОН, ІДРІС ЕЛЬБА, ЕНТОНІ ХОПКІНС, КЕЙТ БЛАНШЕТТ

Допоки безстрашний Тор намагається повернути собі силу і владу, над Асґардом нависла смертельна загроза – Раґнарок. Давнє пророцтво має справдитися і після останньої сутички дев’ять світів зникнуть. Тор, заручившись підтримкою Халка, має відвернути неминучу загибель свого світу і всієї цивілізації. Попереду марвелівська битва, якої не бачив Всесвіт!

ЦІКАВІ ФАКТИ

У скандинавській міфології Раґнарок – «битва в кінці світу». Дивовижні сучасні спецефекти дозволять глядачам уповні насолодитися грандіозним видовищем.

Тайка Вайтіті не лише став режисером фільму, а й зіграв нового персонажа у кінематографічному всесвіті Marvel – Корґа (вперше з’явився у коміксах в 1962 році). Вайтіті відомий тим, що не лише знімає фільми, а й грає у них.

У фільмі «Тор: Раґнарок» чимало персонажів із комікс-всесвіту Marvel дебютують на кіноекрані: підступна Хела (Кейт Бланшетт) та Скердж-кат (Карл Урбан) з’явилися у коміксах Marvel 1964 року; запекла воїтелька Валькірія (Тесса Томпсон), дебютувала на сторінках коміксів 1971 року, а Сакарійський диктатор Ґросмайстер (Джефф Ґолдблум) вперше з’явився у коміксах Marvel в 1969 році.

Хела є наразі першою головною негативною героїнею, яка з’явилася у кінематографічному всесвіті Marvel. Один з найбільш грізних ворогів Тора у світі коміксів.

«Тор: Раґнарок» – перший фільм Marvel, який знімали не лише в Австралії, а й по всій Південній півкулі.

У розпорядженні студії Village Roadshow є дев’ять студій звукозапису, й усі вони були використані під час зйомок фільму «Тор: Раґнарок». Дев’ята студія, найбільша в усій Південній півкулі, була завершена лише за кілька тижнів до того, як спеціалісти з Marvel прибули туди на етапі довиробничої підготовки фільму.

Світ Сакар з’явиться на екранах уперше. Глядачі ще жодного разу не бачили його у інших фільмах студії Marvel. Його дизайн був інспірований ілюстраціями до коміксів Джека Кірбі, який і створив «Тора» (разом зі Стеном Лі) у 1962 році. Сакар – це світ яким керує диктатор Ґросмайстер у виконанні Джеффа Ґолдблума.

Натурні декорації до двох локацій фільму (базар в Асґарді та Сакар), що їх збудували на студії Village Roadshow, мають ті самі розміри що й два поля для американського футболу. Близько 450 робітників будували ці декорації протягом чотирьох місяців.

«Оскароносний» художник-декоратор Ден Хенна («Володар перснів», кінотригологія «Хоббіт») та художник-постановник Ра Вінсент розробили понад два десятки декорацій (як інтер’єрних, так і екстер’єрних) для 17-тижневих зйомок.

Досвідчена художниця по костюмах Мейс Рубео («Аватар», «Варкрафт», «Велика стіна») створила більше 2500 оригінальних костюмів для фільму (одягнувши як мешканців Асґарду, так і Сакара) з австралійських матеріалів.

Протягом чотирьох днів зйомок у Брисбені (Австралія), Кріс Хемсворт і Том Хіддлстон користалися кожною нагодою, щоб привітати шанувальників, потиснути руки та подарувати їм чимало «сувенірів» з фільму «Тор: Царство Темряви» (плакати, сонцезахисні окуляри, футболки). Не обійшлося і без автографів та незабутніх селфі з фанатами. Чимало людей (різного віку!) поверталися на майданчик день у день та чекали, байдуже під сонцем чи дощем, аби хоч на мить побачити справжніх кінозірок. У Брисбені Кріс Хемсворт залюбки пригощав піцою шанувальників фільму.

Місцева дівчина-підліток провела біля знімального майданчика тиждень, сподіваючись зустрітися з Томом Хіддлстоном, оскільки вона намалювала портрет Локі та хотіла подарувати його актору. Зустріч парочки відбулася перед об’єктивами місцевих телекамер.

Зйомки однієї з натурних сцен раптом довелося припинити, бо з дерева несподівано впав величезний пітон. Ніхто не постраждав і змію прибрали зі знімального майданчика. Щоправда кілька сміливих членів знімальної групи таки встигли зробити кілька фотографій.

У дні, коли Кейт Бланшетт знімалася у фільмі, вона змушувала членів знімальної групи робити зарядку для вдалого початку дня.

Рано-вранці, ще до того, як знімальна група приїздила на майданчик, там часто помічали диких кенгуру, які гуртувалися біля декорацій Асґарду та Сакара.

У перший день зйомок, представники місцевого племені маорі виконали урочистий танок, щоб благословити кінематографістів на вдалі зйомки. Через вісімдесят чотири дні успішних зйомок, плем’я повернулося і виконало дивовижну церемонію закриття.

ПРО ПЕРСОНАЖІВ

ТОР (Кріс Хемсворт)

Коли прадавнє зло, що ховається за еонами, звільняється від кайданів, Тор опиняється в скрутній ситуації. Асґардського принца ув’язнено по той бік Всесвіту без його могутнього молота, саме тоді, коли він конче потрібен Асґарду. Царство Тора лежить у руїні і йому лишається покладатися на лиш самого себе, здолати усіх ворогів та врятувати свій народ від Раґнароку.

ЛОКІ (Том Хіддлстон)

Замаскувавшись під Одіна, Локі править Асґардом як король. Утім, коли на арені з’являється Хела, Локі мусить використати свої ораторські та бойові навички, щоб вижити.

ХЕЛА (Кейт Бланшетт)

Хела – істота зі зловісної та давнозабутої епохи Всесвіту. Влада її немає собі рівних серед усіх Дев’яти Світів. Озброєна дивовижно потужною та смертоносною зброєю, Хела повертається, аби помститися тим, хто колись став причиною її вигнання. З допомогою своєї армії, Хела має намір занурити Асґард та решту Світів у часи холодної брутальності.

ГЕЙМДАЛ (Ідріс Ельба)

Геймдал – один з найжорстокіших воїнів Асґарду. Озброєний своїм незрівнянним палашем та здатністю бачити у Всесвіті будь-що будь-якої миті, він мусить захистити свій світ від Хели та її зловісних планів.

ҐРОСМАЙСТЕР (Джефф Ґолдблум)

Ґросмайстер – небезпечний правитель Сакара, далекої планети, де панує хаос. На організованому ним фантастичному гладіаторському турнірі, Тор та інші міцні істоти з усього космосу зійдуться у захопливому та смертоносному бою. Найдужче Ґросмайстер мріє побачити на арені Неймовірного Халка у якості гладіатора.

ВАЛЬКІРІЯ (Тесса Томпсон)

Валькірія – безстрашна міжгалактична мисливиця з минулим, оповитим таємницею. Переживши трагедію, яка зруйнувала все її життя, Валькірія подалася блукати Всесвітом, сподіваючись забути своє минуле. Тепер, коли над Всесвітом нависла загроза, їй потрібно відкласти свої клопоти, та, об’єднавшись із Тором і Халком, рятувати Асґард в лихі часи.

СКЕРДЖ (Карл Урбан)

Асґардський воїн, затятий колекціонер. Він зібрав справжнісінький арсенал дивної та неймовірної зброї з усіх Дев’яти Світів. Тепер, коли Асґарду загрожує руйнація і занепад, Скердж має скористатися цим дивовижним арсеналом, аби вижити.

БРЮС БЕННЕР / ХАЛК (Марк Руффало)

Тор зустрічає Халка на космічній гладіаторській арені по той бік Всесвіту. Шанований жителями Сакара як гладіатор-чемпіон, Халк не поспішає передати контроль над собою Брюсу Беннеру, який безперечно поверне його до земного життя. Із наближенням космічної загрози Неймовірний Халк і Брюс Беннер мають вирішити, хто з них найбільше потрібен у великій боротьбі за долю Всесвіту.

ОДІН (Ентоні Хопкінс)

Позбавлений трону та вигнаний власним розпусним сином Локі, Одін опинився поза Асґардом без надій на вороття. Знаючи, що Хела готується до космічних атак, Тор повинен переселити батька, перш ніж завойовниця кине свою лють на Асґард та цілу галактику.

Офіційна інформація