«Маргарита» Ксав’є Джаннолі відкриє 7-ий Одеський МКФ

OMKF

15 липня 2016 року в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться урочиста церемонія відкриття 7-го Одеського МКФ.

Фільмом вечора стане картина французького режисера Ксав’є Джаннолі «Маргарита».

Трагікомедія «Маргарита» – п’ята повнометражна робота режисера, яка боролася за «Золотого Лева» 71-го Венеціанського фестивалю. У центрі сюжету – історія ексцентричної багачки, яка пристрасно любить музику, влаштовує в своєму будинку концерти і мріє співати в опері. Існує лише одна проблема: Маргарита Дюпон виключно погана співачка, а все її оточення з меркантильних міркувань не зізнається в цьому.

Прототипом головної героїні стала реальна жінка – американка Флоренс Фостер Дженкінс, арію у виконання якої режисер почув одного разу по радіо. У фільмі її зіграла знаменита французька актриса Катрін Фро («Мій американський дядечко», «Після заходу», «Секрет»), що отримала за цю роль премію «Сезар».

Всього картина була номінована в 10 категоріях на «французький Оскар», і перемогла в 4-х із них. Крім того, фільм було відзначено спеціальним призом Назарено Тадеї на 71-му Венеціанському МКФ.

Популярність Ксав’є Джаннолі принесла його короткометражна робота «Інтерв’ю» із Матьє Амальріком у головній ролі. Цей фільм було відзначено «Золотою пальмовою гілкою» за найкращу короткометражну картину, а також премією «Сезар».

Два фільми режисера в різні роки боролися за головний приз Канн – мелодрама «Коли я був співаком» з Жераром Депардьє та Сесіль де Франс, а також стрічка «Спочатку» з Франсуа Клюзе і Еммануель Дево.

У 2010 році Ксав’є Джаннолі був удостоєний звання кавалера Ордена Мистецтв і літератури.

28 липня «Маргарита» вийде в український прокат (дистриб’ютор – компанія «Артхаус Трафік»).