«Франц» Франсуа Озона – у кінопрокаті з 17 листопада

Franz

17 листопада 2016 року на екрани українських кінотеатрів виходить новий фільм Франсуа Озона – ретро-мелодрама «Франц». Світова прем’єра картини відбулася на Венеційському кінофестивалі.

Дія відбувається після закінчення Першої світової. Німкеня Анна щодня приходить на могилу свого нареченого Франца, що загинув на війні. Одного разу вона бачить француза, який теж приніс квіти на могилу її коханого. Поява цього юнака перевертає життя героїні.

Франсуа Озон – один із головних французьких режисерів сучасності («8 жінок», «Басейн»), дворазовий номінант на «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю й володар премій Берлінале та Сан-Себастьяна. За словами режисера, його з дитинства заворожувала Німеччина і він завжди мріяв зняти фільм про непрості стосунки Франції та Німеччини крізь призму людських доль.

Головні ролі у фільмі виконали молоді зірки європейського кіно – затребуваний на батьківщині француз П’єр Ніне («Ів Сен-Лоран») і німкеня Паула Бір («Темна долина»). На Венеційському кінофестивалі, де відбулася прем’єра фільму, Паула Бір була відзначена премією імені Марчелло Мастроянні для найкращої молодої актриси.

Картина є рімейком «Недоспіваної колискової» Ернста Любича – антивоєнного фільму початку 30-х років минулого століття. Працюючи над фільмом, Франсуа Озон радив акторам подивитися «Білу стрічку» Міхаеля Ханеке та «Пишність у траві» Еліа Казана. Для перевтілення в свого героя П’єр Ніне вчився німецької мови, гри на скрипці та вальсування.

Зйомки картини відбувалися у маленьких містечках неподалік Берліна, що майже не постраждали від Другої світової війни і зберегли дух епохи, описаної у фільмі Озона.

Чорно-біла мелодрама «Франц» виходить в український прокат 17 листопада. Картину побачать глядачі у Києві, Вінниці, Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Одесі, Сумах, Ужгороді та Харкові. Фільм демонструється в українській озвучці та мовою оригіналу з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 16 листопада 2016 року