Генеральна прокуратура України вживає заходів щодо захисту Олега Сенцова

Sentsov.Oleg

Подаємо повідомлення Генеральної прокуратури України про заходи, які вона вживає щодо захисту кінорежисера Олега Сенцова.

Генеральна прокуратура України занепокоєна ситуацією, яка склалася на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, щодо порушення прав громадян України, які перебувають на півострові. Дотримання основних прав і свобод громадян гарантується Конституцією України, їх порушення є неприпустимим.

Широкого суспільного резонансу набула інформація щодо затримання співробітниками ФСБ Російської Федерації у Сімферополі громадянина України, відомого українського кінематографіста Олега Сенцова.

Нашому співвітчизнику інкримінується участь у диверсійно-терористичній групі, замах на вчинення терористичних актів та незаконне поводження зі зброєю.

Будь-які спроби компетентних органів нашої держави встановити зв’язок зі своїм громадянином, а також намагання забезпечити надання йому усього обсягу консульських послуг, передбачених міжнародними Конвенціями, зухвало ігноруються відповідними органами Російської Федерації.

З цього приводу, на підставі міжнародних Конвенцій, нами надіслано відповідне звернення до Генеральної прокуратури Російської Федерації, на яке очікується адекватна відповідь та позитивне вирішення цієї проблеми.

Генеральна прокуратура України і надалі вживатиме вичерпних заходів щодо захисту Олега Сенцова, використовуючи усі наявні можливості.

Прес-служба Генеральної прокуратури України, 20 червня 2014 року