Історія про покинуте суспільство

Nomery

Сім причин відвідати спектакль «Номери» за п’єсою Олега Сенцова.

7 грудня 2018 року у Довженко-центрі (Київ) відбудеться прем’єра вистави за мотивами п’єси-антиутопії Олега Сенцова “Номери”.

“Номери” – це розповідь про суспільство в заточенні, утопічний світ номерів, де все підкоряється суворій системі і верховному богу – Нулю. Його жителі існують за законом інерції, позбавлені права вибору і свободи, поки один з них не починає протестувати проти звичного порядку речей.

НВ STYLE називає сім причин відвідати спектакль Номери:

1. Сенцов. Перша і найважливіша причина відвідати спектакль Номери – це те, що Олег Сенцов дуже чекає цієї постановки. Український кінорежисер, в’язень Кремля, який голодував протягом 145 днів, щоб домогтися звільнення українських політв’язнів. Людина, за свободу якого борються світові знаменитості та політичні лідери багатьох країн. У глядачів буде можливість побачити спектакль за мотивами п’єси лауреата премії Сахарова і Платформи європейської пам’яті та совісті. Номери – театральний проект, основна мета якого показати творчість Олега, підтримати його в ув’язненні та прискорити процес звільнення всіх незаконно засуджених політв’язнів-українців.

2. Актуальність. Сенцов написав цю п’єсу ще до свого ув’язнення, в 2011 році, а фінальну редакцію робив уже після арешту, знаходячись в Лефортово. Твір унікальний тим, що є пророкуванням не тільки долі її творця, а й того шляху, яким рухається сучасне суспільство.

На основі оригінального сценарію п’єси в 2019 році буде знятий фільм за режисерською розробкою Олега Сенцова.

3. Філософія. Номери – це історія про покинуте суспільство. Це історія про людей, які, перебуваючи в колективі, живуть самі по собі. Про людей, які хочуть відкриватися, замикаючи себе в глухий кімнаті. Про суспільство, яке прагне змін, боячись покинути обмежене середовище існування.

4. Команда. Над постановкою п’єси працює відома режисерка-постановниця, лауреатка безлічі нагород Тамара Трунова. П’єса Олега Сенцова, як і сам автор, підкорили Трунову насамперед чесністю.

Анна Паленчук – продюсер і близький друг Олега Сенцова. У 2015 році видала книгу оповідань Олега і його роман Купите книгу – она смешная. Ініціювала видання біографічної книги про Олега Сенцова, організувала Дні українського кіно на підтримку Олега Сенцова в Україні та за кордоном.

Юрій Ларіонов – художник-постановник з більш ніж 25-річним досвідом роботи в театрі й кіно. Відомий як постановник мюзиклу Червона шапочка Семена Горова, музичного фільму Мадемуазель Живаго Лари Фабіан режисера Алана Бадоєва, художнього фільму Під електричними хмарами режисера Олексія Германа-молодшого.

5. Акторський склад. Запорукою успіху номерів є участь в п’єсі справді зоряного складу українських акторів. Гра фантастичної Римми Зюбіної, що втілила 50 ролей в театрі та понад 100 в кіно і телефільмах, улюбленця глядачів Андрія Ісаєнка з Кіборгів, а також Валерії Ходос, Христини Синельник, Вікторії Авдєєнко, Віталія Ажнова, Володимира Кравчука, Мірри Жучкової, Анни Кузіної, Дмитра Олійника, Руслана Коваля і Марії Заніборщ не залишить в залі байдужих.

6. Соціальна складова. Відвідуючи п’єсу, кожен глядач допомагає родині Сенцова й іншим політв’язням, оскільки частина зібраних коштів буде спрямована рідним і близьким несправедливо засуджених. Буде організований показ для сімей політичних в’язнів, ветеранів АТО, переселенців з тимчасово окупованих територій і анексованого Криму, щоб вони змогли познайомитися з творчістю Олега Сенцова.

7. Свобода творчості. Вистава Номери не є продуктом театральної компанії або репертуарного театру – це проект, який об’єднав незалежних творців, у яких була свобода втілити задум без будь-якої репертуарної політики або програми. Кожен зміг вкласти в спектакль свої найщиріші й найсміливіші рішення. В цьому і є вся суть свободи, про яку говорить Олег.

НВ STYLE, 21 листопада 2018 року