Катерина Бабкіна із французьким продакшном знімуть фільм про дівчинку з аутизмом

1468814001

Українська письменниця, журналістка та сценаристка Катерина Бабкіна спільно із французькою продакшн-компанією СoDesign Experience знімуть документальну стрічку «Пограй з нами, Міє» (Come play with us, Mia), інформує «Детектор медіа».

Про це пані Бабкіна повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Героїнею повнометражного фільму стане 10-річна Мія з Києва, яка має синдром аутизму. Катерина Бабкіна познайомилася з нею під час роботи над благочинним проектом для дітей з особливими потребами в рамках Книжкового Арсеналу.

«Там я зустріла Мію, десятирічну, неземну, дівчинку з казки, дівчинку з фільмів Міядзакі, дівчинку як ніхто інший в світі. І я захотіла зняти її, бо мало що в світі вартує того, щоби це знімати так, як Мія», – зазначила Катерина Бабкіна. Вона розповіла про цю ідею французькому режисеру та засновнику продакшну СoDesign Experience Жеремі Йохімеку (Jeremi Jochimek), який зацікавився проектом.

Початок зйомок, які відбуватимуться в Києві, заплановано на кінець серпня. Пані Бабкіна та пан Йохімек виступають у ньому співавторами та співрежисерами й проведуть декілька тижнів із родиною героїні стрічки.

Катерина Бабкіна зазначила, що історія Мії надихає, а «її життя – не про трагедію та інвалідність, а про абсолютну любов, її образ може послужити ще одним поштовхом зміни суспільного ставлення до людей з синдромом аутизму».

Команда фільму «Пограй з нами, Міє» закликає підтримати його на краудфандинговій платформі touscoprod.com. Із 1,5 тис. євро, які збирають на фільм, понад третину їм вже перерахували. Як зазначається на сторінці проекту, його ціллю є інтеграція людей із синдромом аутизму до суспільства: від освіти дітей до надання роботи дорослим.

Дізнатися більше про Мію та команду, що працюватиме над стрічкою, можна тут>>>.

Катерина Бабкіна має досвід роботи в кіно. У 2012 році за її сценарієм було знято короткометражний фільм «Зло» в рамках проекту «Україно, goodbye!», а в 2013-му пані Бабкіна зняла дебютну короткометражну стрічку «Жовта коробочка», котру з міркувань прив’язки до подій в країні було викладено у відкритому доступі. У 2015 році за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражну стрічку «Кончений» (реж. Маргарита Кузьміна), стрічка отримала винагороди «Найкращий фільм» та «Найкращий сценарій» на фестивалі «Відкрита ніч» та «Найкраща ідея фільму» на фестивалі «Кити» (м. Маріуполь).

«Детектор медіа», 13 липня 2016 року