Кінематографістів збирають для участі у заходах до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру

1467988693

Представники міжнародних організацій та наукових установ України, Канади, США, Ізраїлю представили програму заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру, повідомляє «Радіо Свобода».

Організатори збирають у Києві митців і кінематографістів для демонстрації художніх робіт і документальних фільмів, які висвітлюють історію Голокосту.

Директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ігор Щупак зазначив, що програма також передбачає:

  • проведення конференцій і публічних дискусій щодо політики пам’яті і вшанування жертв Голокосту за участю науковців, громадських діячів, політиків та молоді – представників єврейських, кримськотатарських, чеченських та інших національних громад;
  • проведення концерту-реквієму;
  • презентації монографій і досліджень українських і закордонних науковців.

«Бабин Яр не є тільки символом Голокосту і знищення євреїв – тут нацисти розстрілювали радянських військовополонених, комуністичних активістів, українських патріотів, українських націоналістів, ромів. Тут розстрілювали тих, кого зараховували до «ворогів Рейху». Ця подія – трагічна сторінка української національної пам’яті», – зазначив Ігор Щупак.

Серед організаторів заходів у рамках програми «Бабин Яр: вшанування пам’яті» – міжнародна ініціатива «Українсько-єврейська зустріч», «Американсько-єврейський комітет» Нью-Йорку, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музей історії Києва.

Під час німецької окупації урочище Бабин Яр у Києві стало місцем масових розстрілів мирного населення. В основному винищення зазнали євреї і роми, а також військовополонені і члени ОУН. Є різні дані щодо кількості загиблих у Бабиному Яру – від 70 до 200 тисяч людей.

За інформацією «Радіо Свобода»