Кінопроект «Україно, goodbye!» презентували в Києві

Ukraine.Goodbye

Сьогодні відбулася презентація нового українського кінопроекту «Україно, goodbye!» – наймасштабнішого в історії незалежного українського кінематографа альманаху короткометражних фільмів. Про це УНН повідомили в компанії «Артхаус Трафік». 25.11.2011

Проект “Україна Гудбай” переміг у першому відкритому конкурсі кінопроектів Державного агентства з питань кіно на отримання фінансування. За словами Катерини Копилової, голови агентства, на сьогоднішній день підтримка молодого покоління українських кінематографістів є одним із найважливіших завдань Держкіно. “Молодий український кінопростір складатиме ту потужну силу, яка заявить про те, що в нашій країні є кінематограф”, – говорить пані Копилова.

В альманах “Україна Гудбай” увійдуть близько тридцяти короткометражок, об’єднаних однією темою – масовою еміграцією українців з рідної країни. Держава підтримала виробництво шістнадцяти фільмів альманаху, виділивши на них 4 мільйони гривень. Це половина бюджету альманаху; решту коштів вкладають незалежні продюсери.

“Україна Гудбай є найдешевшим із поданих на державний конкурс проектів. Згідно з нормативами Держкіно, виробництво однієї короткометражки коштує 1 мільйон гривень. У нашому випадку ми отримуємо 16 фільмів за 4 мільйони, – каже продюсер проекту Денис Іванов. – Крім того, більша частина цих коштів повернеться в держбюджет у вигляді податків та зборів”.

До кінця року зйомки “України Гудбай” мають завершитися на 80%. Вихід фільму у широкий прокат заплановано на осінь 2012 року.

“Україна Гудбай” – черговий проект нової української кіноформації, що заявила про себе рік тому безбюджетним проектом “Мудаки. Арабески”. Стрічку, зняту українськими кінематогафістами на власні кошти, подивилося більше 10 тисяч глядачів в українських кінотеатрах. Низка новелл, в тому числі “Глухота” Мирослава Слабошпицького, потрапили в програми міжнародних фестивалів класу А. Відпрацьована тоді технологія малобюджетного виробництва та співпраці різних творчих об’єднань і виробничих студій використовується і в рамках “України Гудбай”. Це дозволяє залучити у проект більшу кількість молодих фахівців, стверджують продюсери проекту.

У роботі над фільмами “Україна Гудбай” задіяні кілька сотень людей – як молодих кінематографістів, так і досвідчених професіоналів, зокрема Володимир Тихий (режисер, автор фільмів “Русалочка”, “Мийники автомобілів”, ідейний натхненник проекту “Мудаки. Арабески”); Наталя Ворожбит (драматург, яскравий представник нової драми, лауреат багатьох фестивалів, співавтор відомого серіалу Валерії Гай-Германіки “Школа”), учасники ЛСД (Лабораторії сучасної драми) та інші.

УНН, 25 листопада 2011 року

«Україно, Goodbye!»