На 16 короткометражок держава дає 4 млн. гривень

Ukraine.Goodbye

В Україні триває робота над масштабним альманахом короткометражних фільмів «Україно, goodbye!».

Проект став першим із серії фільмів, що перемогли у відкритому державному конкурсі і тепер фінансуватиметься з бюджету. Щоправда, не повністю. З 8 мільйонів гривень, заявлених як вартість проекту, держава надасть 50%.

“Зараз ми є на стадії реєстрації договору в державному казначействі України. Я думаю, це питання буде вирішене протягом найближчого тижня, наприкінці наступного тижня ми зможемо говорити про реальні державні гроші”, – каже голова Державного Агентства з питань кіно Катерина Копилова.

Кожен з 16 фільмів альманаху сучасний та актуальний. Серед тем: масова еміграція та проблеми пенсіонерів, роздуми на тему життя та смерті. Кожна історія, зіграна і акторами, і звичайними українцями, показана реально, без прикрас. Продюсери кажуть: проект унікальний, адже, ще з 30-х років минулого століття про українців у соціумі, через ідеологічні та політичні причини говорити не доводилося.

“Це причини, які спонукають українців виїжджати за межі України, емігрувати. Причин достатньо багато, причини, очевидно, називаються у мас-медіа, називаються між нами, але не осмислюються ширше і глибше”, – вважає редактор проекту Володимир Войтенко.

Наразі, робота над більшістю стрічок вже завершується, зйомки декількох короткометражних фільмів, щоправда, відклали до весни. У широкий прокат “Україна гудбай!” має вийти восени 2012.

«24. Телеканал новин», 25 листопада 2011 року

«Україно, Goodbye!»