Молодим українським режисерам пообіцяли 8 мільйонів гривень на соціальне кіно

Ukraine.Goodbye

Для реалізації проекту «Україно, goodbye!», який переміг у конкурсі кінопроектів Державного агентства з питань кіно на отримання державного фінансування, потрібно понад 8 мільйонів гривень.

Таку інформацію озвучили автори проекту, передав кореспондент ГолосUA.

Зокрема, один з редакторів проекту Володимир Войтенко розповів, що альманах короткометражних фільмів “Україно, гудбай” має стати наймасштабнішим в історії незалежного українського кінематографу. До нього увійдуть 30 короткометражок, об’єднаних темою масової еміграції українців до Європи та інших країн. Але на конкурс державного фінансування були подані всього 16 робіт, які отримали підтвердження у фінансуванні.

“В цілому, ця сума становить 8 мільйонів 304 тисячі гривень, з яких держава фінансує 50%, тобто більше 4 мільйонів гривень”, – пояснила голова Державного агентства з питань кіно Катерина Копилова.

Щоправда, кошти від держави кінематографісти поки що не бачили, але “найближчим часом, після завершення усіх необхідних процедур оформлення – гроші надійдуть на рахунок проекту і за два-три тижні питання буде вирішено” , – пообіцяла пані К. Копилова.

На разі, кинематографісти знімають кіно за власний рахунок та за підтримки спонсорів. “На сьогоднішній день вже відзнято 11 робіт, іще низка сценаріїв – на доопрацюванні, але як тільки ми отримуємо кошти – ми зможемо запустити в роботу всі проекти, які поки що чекають своєї черги”, – розповів продюсер проекту Денис Іванов.

За його словами, до кінця наступного року усі сценарії будуть “зафільмовані”, а найкращі 10-12 робіт увійдуть до альманаху, який буде продемонстрований на великих екранах у кінотеатрах. Решта фільмів, що не увійдуть до екранної кіноверсії, вийдуть на DVD.

Ірина Тимошенко, Інформаційна агенція Голос.UA, 25 листопада 2011 року

«Україно, Goodbye!»