Чому кінотеатр «Київ» у небезпеці

Kinoteatr.Kyiv

Чому кінотеатр «Київ» у небезпеці: коментарі керівництва, дистриб’юторів і (відносно) детальний опис ситуації. Подаємо інформацію, поширену представниками інтересів кінотеатру.

Кінотеатр «Київ» просить допомоги ЗМІ та громадськості.

У зв’язку з закінченням 04.01.2019 року терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу Культурний центр «Кінотеатр «Київ» 03 жовтня 2018 року звернувся до Департаменту комунальної власності міста Києва з листом №40, який був зареєстрований 09 жовтня 2018 р. під номером №062 /13970 з проханням подовжити строк дії оренди вищезазначеного об’єкту шляхом укладання договору оренди на 10 років.

При прийнятті управлінського рішення щодо подальшого користування цілісним майновим комплексом, просили врахувати наше переважне право на укладання договору оренди на новий термін, на підставі належного виконання нами взятих на себе за договором обов’язків, в тому числі здійснення капітального ремонту будівлі кінотеатру зі збереженням первинного архітектурного вигляду та якісним технічним оснащенням, здійсненням кінопоказів, як основного профілю підприємства, а також проведення різноманітних культурних заходів за участю зірок світового кінематографу та залученням іноземних посольств в Україні.

Станом на 28 грудня дирекція кінотеатру так і не отримала офіційної відповіді від КМДА, а в інтернеті та ЗМІ почала з’являтися інформація про плани не продовжувати договір оренди та передачі кінотеатру до КП «Київкіно». Дирекція кінотеатру звертається по допомогу до ЗМІ та громадськості, аби не допустити припинення роботи кінотеатра та забезпечення прозорих та законних умов для успішної роботи останнього.

З повагою,
Директор Культурного центру «Кінотеатр «Київ»
Бондаренко Вілія Іванівна

Інформаційна довідка:

Протягом кількох десятиліть приміщення кінотеатру знаходилося у вкрай занедбаному стані. Лише з приходом нової команди у 2000 році розпочався перший за п’ятдесят років капітальний ремонт. З 2002 року «Київ» набув статусу не просто кінотеатру, а справжнього культурного центру.

Європейський стиль фасаду кінотеатру разом із сучасним репертуаром та технічним оснащенням — все це створило неповторну атмосферу, яка й приваблювала глядачів не менше, аніж саме кіно.

Серед усіх кінотеатрів столиці, саме Культурний центр «Кінотеатр Київ» став осередком показів сміливого авторського кіно та альтернативного кіноконтенту про мистецтво, культуру та музику.

Наразі у ЗМІ з’являється інформація про те, що кінотеатру «Київ» нічого не загрожує. Але, насправді, у ці хвилини вирішується питання про передачу кінотеатру у власність КП «Київкінофільм», то ж головний культурний центр столиці може стати в один ряд з «Факелом», «Дніпром», «Загребом» чи іншими комунальними кінотеатрами, які майже не сприяють культурному розвитку міста.

Саме завдяки сприянню команди КЦ «Кінотеатр Київ», яка активно допомагає дистриб’юторам та організаторам фестивалей, глядачі мають змогу дивитися краще некомерційне світове кіно.

Плідна праця протягом останніх 20 років принесла Культурному центру велику кількість нагород та відзнак. Всі ці успішні аспекти діяльності кінотеатру «Київ» стали можливими завдяки невичерпному ентузіазму його нинішньої команди.

«КЦ Кінотеатр «Київ» активно співпрацює з посольствами, а з моменту відкриття у кінотеатрі було проведено понад 200 кінофестивалів, що були високо оцінені високопосадовцями та послами наших європейських партнерів. Найвизначніші з них це фестиваль «Французька весна в Україні», «Нове німецьке кіно», «Нове британське кіно», а також фестивалі американського, італійського, голландського, польського, іспанського, корейського, сербського, болгарського, турецького, ірландського кіно та інші.

Кілька років поспіль Кінотеатр «Київ» є центром Київського міжнародного кінофестивалю «Молодіcть». За ці роки культурний центр відвідали такі зірки світового кінематографа, як Фані Ардан, Софі Лорен, Жан Клод Ван Дам, Катрін Деньов, Ольга Куриленко, Арманд Асанте, Софі Марсо, Крістофер Ламберт, Венсан Касель, Мікеле Плачідо та інші.

Одна з найважливіших соціальних та художніх функцій, яку багато років поспіль реалізує кінотеатр «Київ» — це підтримка українського національного кінематографа, так у поточному році у прокат вийшли понад 10 картин українського виробництва і з успіхом демонструвались у кінотеатрі.

Просимо представників медіа поширити цю інформацію та всіляко сприяти збереженню «Культурного центру «Кінотеатр Київ», який одного з найважливіших центрів культурного життя Києва та всієї України.

Подальші коментрі:

«Культурний центр «Кінотеатр Київ» готовий надати коментарі, деталі, копії листів та звернень за електронною поштою kievcinema@ukr.net та телефоном 044 251 14 26.

KyivMusicFilm готовий надати коментар як дистриб’ютор, що активно співпрацює з кінотеатром: Кирило Марікуца, kyrylo.marikutsa@kisff.org, 093 754 14 41

«Артхаус Трафік», кінокомпанія, що проводить фестивалі «Нове британське кіно», «Нове німецьке кіно» та багато інших, а також активно показує фільми в кінотеатрі «Київ» також готова надати коментар: генеральний директор Денис Іванов, producer@arthousetraffic.com, 050 386 83 95.

Кирило Марікуца, директор KyivMusicFilm

«Кінотеатр «Київ» — це взірець правильного та грамотного менеджменту кінотеатру. Вони створили справжній фестивальний центр, розуміючи потребу та запит громадськості на інтелектуальне та арт-кіно. Це кінотеатр, який з гордістю можна назвати культурним центром, а не центром розваг. Цій команді вдалось налагодити стабільну роботу в абсолютно не комерційному секторі кіно в умовах з недостатньою, по сучасним стандартам, кількістю залів. Зважаючи на це, жодних сумнівів щодо компетенції цієї команди й бути не може. Про це говорять і розпродані на місяць вперед покази арт-фільмів та фестивалів кіно, що є унікальним явищем для кіно».

Денис Іванов, генеральний директор кінокомпанії Архаус Трафік

«За 20 років роботи команда кінотеатру «Київ» провела масштабну реставрацію, та завдяки продуманій програмній політиці створила на базі кінотеатру найповажніший кінокультурний центр України. Кияни та гості міста цінують кінотеатр «Київ» як «місце сили» та осередок мистецтва кіно. Спільно з численними посольствами країн світу та культурними інституціями тут проводено більше 200 заходів. «Київ» належить до міжнародної мережі «Europa Cinemas», до якої входять найкращі кінотеатри Європи.

Немає жодних сумнівів у тому, що саме ця команда є творцями унікального культурного простору, яким став зараз кінотеатр. Саме завдяки їх зусиллям та щоденній кропіткій роботі столиця має культурну інституцію європейського рівня. Закликаємо київську владу сприяти продовженню договору оренди та вжити всіх можливих заходів для недопущення перешкод у роботі кінотеатру у його нинішньому вигляді».

Офіційна інформація