KMW на ОМКФ: спікери Ванкуверської кіношколи – про препродакшн для серіалів та розробку персонажів «Чорнобиля»

KMWVSO

16 липня 2019 року в рамках секції «Майстер-класи та творчі зустрічі» 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбудуться майстер-класи відомого сценариста й шоуранера Майкла Бейзера та телепродюсерки Барбари Столл, присвячені важливим аспектам створення серіалів.

Спікери приїдуть до Одеси на запрошення інформаційного партнера кінофестивалю – міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK (KMW). Їхній візит став можливим завдяки партнерству KMW з Ванкуверською кіношколою (Vancouver Film School) – одним з найавторитетніших світових освітніх закладів у галузі підготовки фахівців аудіовізуальної індустрії.

«Ми сподіваємось, що ці майстер-класи будуть цікавими та корисними для широкого кола гостей та учасників ОМКФ – професіоналів кіно- й телеіндустрії. Адже виступи стосуватимуться основи основ створення якісного продукту: розробки сценарію та препродакшну, – каже Вікторія Ярмощук, директор організатора KMW, компанії Media Resources Management. – Майкл Бейзер розповість про те, як створювати й вдосконалювати сильні переконливі історії. А Барбара Стролл розкаже про найефективніший спосіб побудови роботи над серіалом чи фільмом».

Майкл Бейзер (Michael Baser) – сценарист та шоуранер, який вже багато років очолює сценарний та продюсерський факультет Ванкуверської кіношколи. За свою багаторічну кар’єру він встиг попрацювати з такими великими компаніями як 20th Century Fox, Universal Pictures, Disney, Columbia TriStar та Warner Brothers.

Майстер-клас Майкла Бейзера називатиметься «”Чорнобиль”: Створення персонажів, що оповідають важливі історії» (Chernobyl: Creating and Designing the Characters That Tell The Story That Needed to Be Told).

Для свого сценарного воркшопу пан Бейзер обрав кейс найуспішнішого цьогорічного проекту, безпосередньо пов’язаного з Україною – серіалу HBO «Чорнобиль», що став найретинговішим серіалом в історії за версією авторитетного порталу IMDb. Так, наразі рейтинг «Чорнобилю» складає 9,6 балів з 10 (для порівняння: в іншого світового хіта HBO «Гра престолів» – 9,4 бала). Одна з найголовніших складових феноменального успіху проекту – неймовірно достовірні герої, образи яких засновано на реальних учасниках подій. На своєму майстер-класі пан Бейзер проаналізує механізми та секрети створення таких персонажів, а також специфіку того, як з їхньою допомогою розповідати суспільно значущі історії.

«Найцікавіше для мене як сценариста – розповідати історії, котрі рухаються завдяки характерам героїв, – зізнається Майкл Бейзер. – І саме темі того, як створювати героїв, здатних вести за собою історію, буде присвячено майстер-клас на ОМКФ. До речі, у рамках сценарних курсів Ванкуверської кіношколи ми завжди приділяємо багато уваги даному аспекту».

Пан Бейзер, який вже неодноразово був гостем та спікером KMW, пильно слідкує за розвитком української індустрії та всіляко заохочує її професіоналів різних напрямків долучатися до світового досвіду створення аудіо-візуального контенту з допомогою різноманітних програм Ванкуверської кіношколи, адже навчання в ній – великий практичний та репутаційний плюс для будь-якого фахівця галузі.

Майстер-клас Майкла Бейзера «”Чорнобиль”: Створення персонажів, що оповідають важливі історії» відбудеться в фестивальному центрі «Родина» в залі Cosy Hall 16 липня о 13:00.

Барбара Столл (Barbara Stoll) – телепродюсерка, найвідомішим проектом якої є «Розанна» (Roseanne). Цей сітком ABC виходив впродовж 9 років – з 1988-го по 1997-й (минулого року серіал було відроджено на ще один сезон). Він мав 25 номінації на «Еммі» (та 4 перемоги), отримав «Золотий глобус», очолював телерейтинги з 1989-го по 1990 рік, а також впродовж шести сезонів потрапляв до четвірки найбільш популярних телешоу. Після «Розанни» Барбара була продюсером серіалів різних компаній: Sony, Universal/Comcast, Twentieth Century Fox, Disney, CBS, NBC та Lifetime. Цієї весни вона працювала над комедійним серіалом «Шоу Кенана» (The Kenan Show) із зіркою Saturday Night Live Кенаном Томсоном, а наразі є другою виконавчою продюсеркою нового прайм-тайм комедійного серіалу NBC та Sony Pictures «Боржники» (Indebted).

Майстер-клас Барбари Столл матиме назву «Препродакшн! Невідома зірка телехітів!» (Pre-Production! The Unsung Star of a Hit Television Series!) та відбудеться в фестивальному центрі «Родина» в залі Cosy Hall 16 липня о 15:30.

«Я з нетерпінням чекаю на можливість відвідати Одеський міжнародний кінофестиваль та розповісти про важливі нюанси препродакшну, які стають запорукою подальшого успіху всього проекту, а також про специфіку роботи жінки в телеіндустрії. Все – з власного досвіду!», – каже Барбара Столл. І її досвід важко переоцінити, адже пані Стролл працює в індустрії понад 40 років.

Vancouver Film School (Ванкуверська школа кіномистецтв або Ванкуверська кіношкола) – провідна канадська школа післядипломної освіти в сфері кіно, телебачення та суміжних сфер. Наразі в ній представлено 13 напрямків післядипломної освіти за найбільш затребуваними спеціальностями, враховуючи акторську та сценарну майстерність, кіно- та телевиробництво, звукорежисуру, інтерактивний та ігровий дизайн та ін. Серед випускників Vancouver Film School – багато професіоналів, що досягли успіху в різних царинах кіно- та телеіндустрії. Наприклад – режисер «Клерків» (Clerks, 1994) та «Догми» (Dogma, 1999) Кевін Сміт і режисер «Района №9» (District 9, 2009) Ніл Бломкамп.

KYIV MEDIA WEEK – найбільший медіафорум Центральної та Східної Європи, що об’єднує міжнародний ринок контенту, ряд ексклюзивних B2B заходів, профільні освітні та нетворкінг-події. KMW проводиться з 2011 року та щорічно збирає сотні учасників з більш ніж 35 країн світу. Програма KMW максимально охоплює всі сфери сучасного медіабізнесу: кіно, ТБ, формати, серіали, анімацію, digital-технології, дитячий контент, телеком, законодавство, унікальні можливості української медіаіндустрії та багато іншого. Дев’ятий міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK відбудеться 16–19 вересня 2019 року. Ознайомитись з програмою можна на сайті www.kyivmediaweek.com та на офіційній Facebook-сторінці заходу.

Офіційна інформація