Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 1 червня 2016 року дослухався до прохання громадських організацій і відправив на доопрацювання проект закону №4629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», повідомляє «Детектор медіа».
Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалили для доопрацювання проекту №4629 створити міжвідомчу робочу групу, до якої ввійдуть народні депутати, представники Кабінету міністрів, громадських організацій та ін.
Нагадаємо, цей законопроект передбачав запровадження механізму досудового блокування сайтів на основі заяви правовласника про наявність піратського контенту.
Перший заступник голови Комітету Ольга Червакова зачитала заяву від медіаорганізацій, які протестували проти ухвалення цього закону у такому вигляді. Вона перерахувала негативні наслідки запровадження процедури блокування сайтів без рішення суду. Зокрема, що «будь-яка особа (у т.ч. недобросовісна фірма-“одноденка”), отримавши електронний цифровий підпис, може подати власнику веб-сайту, постачальнику послуг хостингу безпідставну заяву з вимогою щодо видалення або унеможливлення доступу до певної інформації».
Проти примусового блокування контенту в Інтернеті без відповідного рішення суду виступили Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Українська Асоціація видавців періодичної преси (УАВПП), ГО «Центр демократії та верховенства права», а також громадські ради при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики та Держкомтелерадіо.
«Ми, звичайно, за захист авторських прав в Інтернеті, але не у такий спосіб. Давайте створимо міжвідомчу робочу групу і разом доопрацюємо цей законопроект», – сказала голова Комітету Вікторія Сюмар.
За інформацією «Детектора медіа»