В українському фентезі «Сторожова застава» будуть костюми ручної роботи

1465201183

На базі студії FILM.UA тривають зйомки першого українського фільму-фентезі «Сторожова застава», повідомляє Cultprostir.

У центрі сюжету пригоди школяра Віті, який потрапив зі століття сьогоднішнього в минуле – у світ билинних героїв, богатирів, шаманів і фантастичних істот.

Режисером стрічки став Юрій Ковальов. Оператором картини виступив Юрій Король, який знімав «Трубача» і «Незламну». Ролі в «Сторожовий заставі» грають: Даниіл Каменський, Єва Кошева, Роман Луцький, Олег Волощенко, Георгій Дерев’янський, Станіслава Красовська, Наталя Сумська, Олександр Комаров, Ержан Нурімбет, Іван Денисенко і Ерболат Тогузаков.

«У нашому фільмі 80% костюмів ручної роботи. Навіть покупну фурнітуру ми практично не використовуємо: пряжки, розділові кільця, прикраси – все це або лиття, або карбування, повністю зроблене вручну. Наприклад, в обладунках у богатиря Добрині кожна платівка ручної роботи, і це виглядає на екрані набагато краще, ніж штамповані деталі. Шоломи Добрині та Іллі Муромця – сплав трьох металів, що дає дуже хорошу фактуру, надає кадрам особливої виразності.

Крім того, створюючи костюми, ми використовували старі, автентичні предмети, деталі, прикраси. Наприклад, у Добрині одна з сережок – ХI століття, вона була знайдена під час розкопок і надана нам для зйомок колекціонером. Правда, в одній зі сцен ми її трохи пошкодили, але реставрували. Для подальшої роботи зробили копію, і тепер наш богатир з’являється в кадрі в сережці, що представляє собою точну копію прикраси ХI століття», – розповіла Cultprostir Антоніна Белінська, художник по костюмах.

В український прокат «Сторожова застава» вийде 22 грудня 2016 року.

Cultprostir, 1 червня 2016 року