У Києві стартував кінофестиваль «Єдність і толерантність»

Ednist.i.Tolerantnist

16 вересня 2015 року у столичному кінотеатрі «Кінопанорама» відкрився Всеукраїнський фестиваль короткометражних фільмів для дітей та підлітків «Єдність і толерантність». У цей день проходить перший блок показів і обговорень фільмів для юної аудиторії – від 5 до 8 років.

Програму представить Манук Депоян, автор української анімаційної стрічки «Халабудка». Раніше робота Депояна була нагороджена на фестивалі Alpinale в Ненцінгу, Австрія, і здобула звання Найкращого анімаційного фільму 2014 року від Національної спілки кінематографістів України. Фестиваль відвідають і інші режисери, чиї фільми представлені у програмі: Мір’ям де Віт («Мишка Міна», Нідерланди), Сюзанна Казарес Домінго («Спроба», США), Іван Мацца («Полудень», Венесуела), Фабіан Ребеццо («Зміна», Мозамбік). Кінематографісти презентують свої роботи глядачам і дадуть відповіді на їхні запитання.

У наступні два дні фестивалю демонструються фільми для аудиторії 9–14 та 15–18 років. Після Києва, протягом осені, триденна програма «Єдності і толерантності» відвідає ще 12 українських міст, в тому числі Краматорськ, Маріуполь та Слов’янськ. У кожному місті-учаснику проходять безкоштовні покази, а також дискусії у глядацькому залі, які модерують організатори фестивалю.

Фридеріке Мьошель, референт з питань культурних програм та педагогічної кооперації Goethe-Institut в Україні: «Діти й підлітки особливо підпадають під вплив подій, що відбуваються в Україні останні два роки. Тисячі були змушені покинути звичне середовище і адаптуватися до нових умов. У них небагато можливостей виражати своє ставлення до того, як політична та економічна ситуація у країні впливає на їхні життя. Ми вирішили поговорити з ними про толерантність та єдність – дві цінності, на яких побудовано відкрите і демократичне суспільство. Goethe-Institut в Україні вірить, що прищеплювати подібні цінності за допомогою захоплюючого кіно – вкрай важливо».

Фестивальні покази пройдуть у 13 містах України з вересня по листопад. Глядачі можуть зареєструватися на безкоштовні покази на сайті tolerancefilmfest.org.ua

Організаторами фестивалю «Єдність і толерантність» виступають Goethe-Institut в Україні та Міністерство закордонних справ Німеччини, за участі фестивалів Interfilm Berlin і KUKI teen screen, а також компанії «Артхаус Трафік».

«Артхаус Трафік», 16 вересня 2015 року