В Україні відбудеться Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів–2015

Manhattan_2015

24 вересня 2015 року стартує єдиний у світі глобальний інтерактивний кінофестиваль — Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Протягом тижня українці, одночасно із глядачами в усьому світі, дивляться 10 картин-фіналістів і обирають серед них переможця.

Цієї осені щорічний Манхеттенський кінофестиваль триватиме у 300 містах і збере понад 100 000 поціновувачів короткого метра. Кожен глядач зможе стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі найкращої короткометражки року.

У 2015-му фестиваль розглянув 678 заявок із 52 країн. До десятки фіналістів увійшли по дві картини з Німеччини та Франції, фільми зі США, Туреччини, Чилі, а також ко-продукції Швейцарії та Німеччини, Фінляндії та Данії, Косово і Великобританії.

Серед фіналістів цього року — сіквел фільму-переможця Манхеттенського кінофестивалю 2014-го «Повний вперед, носоріг!», стрічка «Все скінчено» про пару, яка складає список завдань, мріючи додати життю гострих відчуттів. «Тато у мамі» — комедійна британська замальовка про двох допитливих дівчат, які застали батьків у недвозначній ситуації, — фестивальний хіт, що був показаний на 100 міжнародних кінофорумах і завоював 30 нагород. Зворушливу історію зародження симпатії між двома пенсіонерами розповість німецька стрічка «До зустрічі!» Дитяча дружба пройде випробування війною у драматичній стрічці «Шок» спільного виробництва Великої Британії та Косово.

Анімацію у конкурсній програмі представляють дві стрічки — чилійська «Ведмежа історія» від імені бувалого іграшкового ведмедика, і «Клаптик», що порушує глобальні питання за допомогою кахлів на стіні. Крім того, на фестивалі покажуть фільми «Самотня путь» (США), «Слухай» (Данія, Фінляндія), «Захід сонця» (Туреччина) і «З неба на землю» (Франція).

В Україні організатором Maнхеттенського фестивалю короткометражних фільмів виступає компанія «Артхаус Трафік» за традиційної підтримки торгової марки Stella Artois. У нинішньому році українці вже в 9-й раз візьмуть участь у виборі найкращої короткометражки року. Фестиваль триватиме з 24 вересня по 4 жовтня у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську та інших містах.

«Артхаус Трафік», 17 вересня 2015 року