Українсько-турецький фільм «Люби мене» здобув міжнародне визнання

Lyubi.mene

Аліса Антоненко, «День»

Стрічку українського режисера Марини Ер Горбач «Люби мене» високо оцінили глядачі в семи країнах і удостоїли міжнародної нагороди «Кращий фільм» кінофестивалю FerFilmFestivalв у Косово. Це перший спільний українсько-турецький фільм, який розповідає непросту історію кохання і стосунків двох людей, що випадково зустрілися.

Марина Ер Горбач — випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого і Варшавської кіношколи Анджея Вайди. Працювала режисером на ICTV. 2008 року разом з чоловіком M. Бахадиром Ером створила свій перший повнометражний фільм «Гарчання чорних псів», який отримав низку нагород за кращу режисуру, кращий фільм і кращі чоловічі ролі.

— Ідея зняти фільм «Люби мене» виникла 2011 року, — розповіла сценарист і режисер Марина Ер Горбач. — «Люби мене» — романтична комедія і одночасно реалістична драма, історія про справжнє кохання і перешкоди, які доводиться долати героям. Показ кінокартини стартував у Канаді (у серпні «Люби мене» представили в Монреалі) на одному з найпрестижніших у світі міжнародних кінофестивалів LeFestivaldesfilmsdumonde. У жовтні фільм удостоїли нагороди кінофестивалю FerFilmFestival у Косово як «Кращий фільм».

Далі були міжнародні кінофестивалі і покази в Білорусі — Bratislava International Film Festival, у Франції — Montpelier, в Індії — Kolkata і CHENNA, в Туреччині — «Золотий апельсин». Нині «Люби мене» збирає повні зали в Німеччині і Туреччині. У грудні фільм представлять у Грузії — Tbilisi International Film Festival.

Головні ролі виконали Вікторія Спесивцева (Україна) і Усан Чакир (Туреччина). Актори швидко зрозуміли один одного, незважаючи на спілкування різними мовами. Зйомки відбувалися в Києві. Українська прем’єра запланована на лютий 2014 року.

Аліса Антоненко, «День», 28 листопада 2013 року