Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів–2016 оголосив програму

Mahnattan.IFF.16

Оголошено фіналістів, які увійшли до програми Манхеттенського фестивалю короткометражних фільмів–2016 – першого глобального інтерактивного кінофестивалю, який цього року стартує 22 вересня 2016 року. Українці уже вдесяте приєднуються до глядачів по всьому світу й беруть участь у виборі фільму-переможця.

Серед фіналістів цього року – австралійська анімація «Я – олівець», створена після трагедії з розстрілом редакції Charlie Hebdo і присвячена свободі творчості, а також французький фільм «Горила» про Голлівуд 50-х років, де герой-актор, що грає мавпу у пригодницьких фільмах, мріє звернути на себе увагу головної актриси.

Нідерланди у програмі фестивалю представляє хвилююча замальовка «Тримайся» – інсайдерський погляд на роботу оркестру, де молода й талановита віолончелістка починає боятися виступів після того, як на сцені у неї рветься струна.

Стрічка з Франції «Остання подорож загадкового Пола В.Р.» замахується на тему кінця світу: нашій планеті загрожує астрономічна аномалія, а відомий астронавт, на якого покладено рятувальну місію, таємничим чином зникає в останній момент.

Німецький фільм «Зломлені» розповідає про жіночу в’язницю Хохенек.

Окрім того, у програмі представлені картини «Тунель» (Норвегія), «Карусель» (Великобританія), «Понаднормові» (Австралія), «Бравіст» (Росія) та «Еллу підвищили?» (США).

Прем’єри більшості фільмів-фіналістів відбулися на престижних світових кінофестивалях – у Берліні, Торонто, Трайбеці та інших.

Фільм «Ведмежа історія», який посів ІІІ місце за результатами глядацького голосування на Манхеттенському кінофестивалі 2015 року, пізніше отримав премію «Оскар» за кращий короткометражний фільм.

Цієї осені щорічний Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів відбувається вдев’ятнадцяте – і об’єднує 100 000 поціновувачів короткого метра на показах у 250 містах. Стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі найкращої короткометражки року може будь-хто – достатньо заповнити бюлетень для голосування після сеансу.

В Україні організатором Maнхеттенского фестивалю короткометражних фільмів виступає компанія «Артхаус Трафік» за традиційної підтримки торгової марки Stella Artois. Фестиваль триває з 22 вересня по 2 жовтня у Києві, Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Одесі, Сумах, Харкові та інших містах. Фільми демонструються в українській озвучці.

«Артхаус Трафік», 26 серпня 2016 року