Віталій Манський продовжує знімати стрічку про Україну попри відмову Мінкульту РФ фінансувати її

Manskiy

Документаліст українського походження Віталій Манський продовжує знімати стрічку «Рідні» про сучасні події в Україні попри те, що у Мінкульті РФ йому відмовили у фінансуванні.

Про це він розповів в інтерв’ю «Телекритиці» в рамках 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

«Я продовжую не лише зйомки, але й пошук грошей на їх здійснення. І навіть якщо не знайду грошей і доведеться щось продати, фільм я обов’язково завершу. Для мене це абсолютно принципова картина, і ніщо мене не зупинить на шляху до її реалізації», – сказав режисер.

Нагадаємо, у стрічці за назвою «Рідні» йдеться про сімейні історії, герої яких розділені подіями в сучасній Україні та країнах колишнього СРСР. Зйомки фільму розпочалися в травні. Виробник – студія «Вертов. Реальне кіно».

Як писала «Телекритика», у кінці червня стало відомо, що в Мінкульті РФ всупереч попередньому рішенню Експертної ради з неігрового кіно відмовили у фінансуванні фільму «Рідні».

Режисер заявив, що підозрює Міністерство культури у фальсифікації протоколу.

Пізніше російські ЗМІ повідомили, що Міністерство культури РФ вирішило відкласти фінансування нового фільму Віталія Манського про українську родину через складну ситуацію в Україні. Департамент кінематографії прийняв рішення призупинити надавати кошти на цей проект до стабілізації ситуації.

Віталій Манський – відомий режисер-документаліст, президент фестивалю «Артдокфест». Народився у Львові у 1963 році.

«Телекритика», 23 липня 2014 року