Міністерство культури запевняє, що робить все необхідне для підтримки діяльності кіногалузі

Minkult

Міністерство культури України запевнило, що держава робить усе необхідне для підтримки діяльності кіногалузі. Подаємо текст заяви.

Згідно з положенням Міністерства культури та Державного агентства України з питань кіно державну політику в галузі кінематографії формує Мінкульт, а Держкіно є її реалі затором – і відсутність на сьогоднішній день очільника Держкіно жодним чином не впливає на виконання цих функції.

І Мінкульт, і Держкіно проводять всю необхідну роботу, направлену на підтримку діяльності кіногалузі. Так, з початку цього року розроблено та відправлено на погодження п’ять законопроектів та десять нормативно-правових актів, мета яких – забезпечення більш сприятливих умов виробництва кінопродукції та розвитку кінематографії в цілому.

Крім того, вітчизняна кіноіндустрія продовжує користуватися податковими канікулами, запровадженими до 1 січня 2016 року (звільнення від сплати податку на додану вартість професійної діяльності суб’єктів кіновиробництва, звільнення від сплати податку на землю національних кіностудій). А з 2016 року вступлять у силу пільги на звільнення від ПДВ національного культурного продукту, до якого відноситься і національне кіновиробництво.

Що стосується державних кіностудій, то вони знаходяться не «на балансі» Мінкульту, а у сфері його управління – а це надає студіям можливість бути розпорядниками коштів держбюджету та реалізувати  державну політику в кіногалузі на рівні з Держкіно.

На сьогодні існує єдиний фактор, що ускладнює процес безперебійного кіновиробництва – це недостатнє фінансування. Але цей фактор пов’язаний із загальною фінансово-економічною ситуацією в країні. Тим не менше, розмови про подальше суттєве скорочення бюджету на кіногалузь сьогодні є лише чутками, не підкріпленими офіційними розпорядженнями Уряду.

До нинішньої складної фінансової ситуації, що її переживає вся Україна, не було жодного випадку, коли держава не виконувала свої зобов’язання по державних контрактах, укладених з кіновиробниками. Фінансування виробництва всіх кінопроектів відбувалося вчасно та у повному обсязі. І як тільки ситуація в країні дозволить поновити цю практику, вона знову почне діяти.

Офіційна інформація