«Маргарита» Ксав’є Джаннолі відкриє 7-й Одеський кінофестиваль

Margarita.1

Фільмом-відкриттям Одеського міжнародного кінофестивалю–2016 стане картина французького режисера Ксав’є Джаннолі «Маргарита», яка виходить в український прокат 28 липня 2016 року. Урочиста церемонія відкриття фестивалю відбудеться в Одеському національному академічному театрі опери та балету 15 липня.

Трагікомедія «Маргарита» – п’ята повнометражна робота режисера Джаннолі, яка боролася за «Золотого Лева» 71-го Венеційського кінофестивалю. У Венеції фільм був відзначений спеціальним призом Назарено Тадеї. Також картина була номінована на французький Оскар, премію «Сезар», у десяти категоріях – і перемогла у чотирьох із них.

У центрі сюжету – історія ексцентричної багатійки, яка пристрасно любить музику, проводить у своєму будинку концерти і мріє співати в опері. Існує лише одна проблема: Маргарита на рідкість погана співачка, а все її оточення через меркантильні міркування не зізнається їй у цьому.

Прототипом головної героїні стала реальна жінка – американка Флоренс Фостер Дженкінс, чиє виконання режисер одного разу почув по радіо. У фільмі її зіграла знаменита французька актриса Катрін Фро («Мій американський дядечко», «Після заходу», «Секрет»), котра здобула за цю роль премію «Сезар».

Популярність Ксав’є Джаннолі принесла короткометражна робота «Інтерв’ю» з відомим Матьє Альмаріком у головній ролі. Цей фільм подарував Джаннолі «Золоту пальмову гілку» за найкращу короткометражну картину, а також премію «Сезар» у такий же категорії. Два фільми режисера у різні роки боролися за головний приз Канн – мелодрама «Коли я був співаком» із Жераром Депардьє та Сесіль де Франс, а також стрічка «Спочатку» із Франсуа Клюзе і Еммануель Дево. У 2010 році Джаннолі був удостоєний звання кавалера Ордена Мистецтв і літератури.

«Артхаус Трафік», 4 липня 2016 року