«Меріленд» відкриває «Вечори французького кіно–2016»

Vechori.Franzuskogo.Kino.16

28 січня 2016 року у Києві стартує фестиваль «Вечори французького кіно», який цьогоріч відбудеться водинадцяте. Фільм-відкриття – напружений романтичний трилер «Меріленд» про бійця, що повертається з війни і закохується у жінку, довірену йому під захист. Фестиваль триває у 12-ти українських містах.

Головний герой фільму «Меріленд» – ветеран війни в Афганістані, замучений посттравматичним синдромом. Цей відбиток залишиться з Вінсентом на все життя. У мирному середовищі він намагається наново навчитися жити і наймається охоронцем до дружини заможної людини. Жінка починає його непереборно приваблювати. Прем’єра картини відбулася у секції «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі. У головних ролях – Дайан Крюгер і Маттіас Шонартс. Режисеркою фільму виступила Аліс Вінокур, яка стоїть за сценарієм іще одного фестивального хіта минулого року – турецької драми, номінованої на «Оскар», «Мустанг». Меріленд – назва вілли на півдні Франції, де розгортається дія картини. Авторка пояснює, що обрала це слово, бо для французів воно означає щось занедбане, темне, підозріле.

До програми фестивалю також належать володар «Золотої пальмової гілки» Каннського МКФ «Діпан» Жака Одіара, «Мій король» – драма про фатальну пристрасть від музи Люка Бессона Майвенн ле Беско, режисерський дебют Луї Гарреля «Друзі» та французька комедія із Крістіаном Клав’є «Ані хвилини спокою».

За традицією, після закінчення фестивалю фільми виходять в український прокат. «Меріленд» – 4 лютого, «Діпан» – 11 лютого, «Мій король» – 18 лютого. «Друзів» Луї Гарреля глядачі побачать ,починаючи з 8 квітня.

Фестиваль триває у таких містах: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Маріуполь, Одеса, Ужгород, Харків, Черкаси, Чернівці. Колекцію нових і найкращих фільмів Франції представляють компанія «Артхаус Трафік» та Французький Інститут в Україні. Офіційний спонсор фестивалю ТМ Kronenbourg 1664, офіційний авіаперевізник – Міжнародні авіалінії України. Кіноогляд стартує у столичному кінотеатрі «Київ» за участі партнера Nina Ricci 28 січня. Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

«Артхаус Трафік», 28 січня 2016 року